LAJMI I FUNDIT:

Reagon djali i Haxhi Shalës: Jemi njoftuar për transferimin e tij në Hagë, nuk i dimë arsyet

Reagon djali i Haxhi Shalës: Jemi njoftuar për transferimin e tij në Hagë, nuk i dimë arsyet

Djali i Haxhi Shalës, Flakroni ka reaguar lidhur me ndalimin dhe transferimin e babait të tij në Gjykatën Speciale në Hagë.

Ai ka thënë se si familje ende nuk kanë informacion për arrestimin apo ndalimin, e as për arsyet se pse Haxhi Shala po transferohet në Hagë.

“Sot kemi marrë informacione për transferimin e tij në Hagë me urdhër të prokurorit, e ne si familje ende nuk kemi informacion për arrestimin apo ndalimin, e as arsyet se pse ai po transferohet në Hagë”, ka shkruar Flakron Shala në Facebook.


Haxhi Shala transferohet në Hagë
Lexo po ashtu Haxhi Shala transferohet në Hagë

Ai tutje është shprehur se janë të bindur për pafajësinë e Haxhi Shalës dhe “të të gjithë çlirimtarëve që janë në atë gjykatë”.

“Sepse kjo gjykatë është e njëanshme sepse gjykon çlirimtarët që mbrojtën vendin dhe të drejtat e tyre për liri”.

Më tëj, ai ka kërkuar falje që nuk ka mundur t’u përgjigjet telefonave të të gjithë atyre që janë interesuar për gjendjen e babait të tij, por ka thënë se “si familje kemi qenë në një situatë që nuk nuk kishim asnjë informacion që nga intervista e prindërit”.

Ish-deputeti dhe ish-eprori i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Haxhi Shala, është transferuar në Gjykatën Speciale në Hagë.

Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, avokati i tij, Xhevdet Smakiqi.

Shala, i njohur si Komandant “Topi”, u ndalua dhe u dërgua në zyrat e EULEX-it të hënën.

Po ashtu, EULEX-i ishte edhe në shtëpinë e Shalës, por sipas kreut të OVL UÇK-së në Malishevë, nga aty nuk është marrë asgjë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Çanak: Serbia njeh elemente të shtetësisë së Kosovës, por s’e pranon kurrë që e ka njohur

Çanak: Serbia njeh elemente të shtetësisë së Kosovës, por s’e pranon kurrë që e ka njohur

Lajme
Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Rrëzohet aktakuza kundër Trump, Grenell: Tani është radha e Hashim Thaçit

Politikë
Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Kufizimi i orarit të punës për shkak të temperaturave të larta, IKSHPK publikon listen e atyre që duhet punuar vetëm 4 orë

Lajme
Hoxhaj për të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Hoxhaj për të përzgjedhurin e Trump për Nënpresident: E kupton thellësisht Ballkanin dhe sfidat europiane

Lajme
Vazhdon i nxehti përvëlues, temperaturat deri në 38 gradë

Vazhdon i nxehti përvëlues, temperaturat deri në 38 gradë

Lajme
Drejtori i Shërbimit Korrektues: Faton Hajrizi është larguar pas orës një të mesnatës

Drejtori i Shërbimit Korrektues: Faton Hajrizi është larguar pas orës një të mesnatës

Siguri
Kalo në kategori