LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore në Prizren

73 Artikuj

Rrahja në stacionin e autobusëve në Suharekë, caktohet masa e paraburgimit ndaj dy të pandehurve

Rrahja në stacionin e autobusëve në Suharekë, caktohet masa e paraburgimit ndaj dy të pandehurve

Kronika e Zezë
Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që ngacmoi fqinjën e tij

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit që ngacmoi fqinjën e tij

Kronika e Zezë
Paraburgim për të dyshuarin për falsifikim të dokumenteve në Prizren

Paraburgim për të dyshuarin për falsifikim të dokumenteve në Prizren

Drejtësi
Armëmbajtje pa leje dhe narkotikë, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit në Prizren

Armëmbajtje pa leje dhe narkotikë, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit në Prizren

Drejtësi
Paraburgim ndaj tre të dyshuarve në Prizren për “keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik” dhe “falsifikim i dokumenteve”

Paraburgim ndaj tre të dyshuarve në Prizren për “keqpërdorim dhe mashtrim në prokurim publik” dhe “falsifikim i dokumenteve”

Kronika e Zezë
Caktohet masa e paraburgimit ndaj një të pandehuri në Prizren, akuzohet për mashtrim

Caktohet masa e paraburgimit ndaj një të pandehuri në Prizren, akuzohet për mashtrim

Drejtësi
Një muaj paraburgim për personin që ushtroi dhunë në familje

Një muaj paraburgim për personin që ushtroi dhunë në familje

Drejtësi
Një muaj paraburgim për personin që dyshohet se grabiti një pompë derivatesh në Suharekë

Një muaj paraburgim për personin që dyshohet se grabiti një pompë derivatesh në Suharekë

Kronika e Zezë
Një muaj paraburgim për policin që plagosi dy qytetarë në Dragash

Një muaj paraburgim për policin që plagosi dy qytetarë në Dragash

Kronika e Zezë
Keqtrajtoi anëtaret e familjes, gjykata në Prizren i cakton dy javë paraburgim

Keqtrajtoi anëtaret e familjes, gjykata në Prizren i cakton dy javë paraburgim

Kronika e Zezë
Prizren, një muaj paraburgim për personin që vodhi arkën e bamirësisë në një furrë

Prizren, një muaj paraburgim për personin që vodhi arkën e bamirësisë në një furrë

Kronika e Zezë
Prizren, një muaj paraburgim për personin që ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij

Prizren, një muaj paraburgim për personin që ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes dhe djalit të tij

Kosovë
Dënohen dy ish-zyrtarët e Komunës së Prizrenit për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Dënohen dy ish-zyrtarët e Komunës së Prizrenit për keqpërdorim të detyrës zyrtare

Kronika e Zezë
I ofruan policit shërbime seksuale për 50 euro, Qendra e masazhit në Prizren kapet në flagrancë

I ofruan policit shërbime seksuale për 50 euro, Qendra e masazhit në Prizren kapet në flagrancë

Kosovë
Një muaj paraburgim për personin që vrau babanë e tij në Prizren

Një muaj paraburgim për personin që vrau babanë e tij në Prizren

Kosovë
​Paraburgim për veprat penale vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje

​Paraburgim për veprat penale vrasje në tentativë dhe armëmbajtje pa leje

Kronika e Zezë
Qytetarët e Prizrenit protestojnë para gjykatës, kërkojnë dënimin e të akuzuarit për krime lufte në Krushë të Vogël

Qytetarët e Prizrenit protestojnë para gjykatës, kërkojnë dënimin e të akuzuarit për krime lufte në Krushë të Vogël

Kosovë
I dyshuari për krime lufte mbetet në paraburgim

I dyshuari për krime lufte mbetet në paraburgim

Kronika e Zezë
Dënohet me burgim me kusht për korrupsion ish-drejtori në Prizren, aktualisht zëvendësministër

Dënohet me burgim me kusht për korrupsion ish-drejtori në Prizren, aktualisht zëvendësministër

Kronika e Zezë
Gjykata në Prizren, lëshon urdhër-arrest ndërkombëtar për të kërkuarin e Speciales

Gjykata në Prizren, lëshon urdhër-arrest ndërkombëtar për të kërkuarin e Speciales

Kosovë
Oda Avokatëve të Kosovës kërkon tërheqjen e urdhëresës për ndalimin e avokatëve nëpër objektet e gjykatave

Oda Avokatëve të Kosovës kërkon tërheqjen e urdhëresës për ndalimin e avokatëve nëpër objektet e gjykatave

Kosovë
Gjykata i cakton 30 ditë paraburgim Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi”

Gjykata i cakton 30 ditë paraburgim Hysri Peqanit i njohur si “Burdushi”

Kosovë
Avokati Gent Gjini kërcënohet nga gjykatësi në Prizren

Avokati Gent Gjini kërcënohet nga gjykatësi në Prizren

Kosovë
I dyshuari për sjelljen e mishit të prishur në Kosovë, në arrest shtëpiak

I dyshuari për sjelljen e mishit të prishur në Kosovë, në arrest shtëpiak

Kosovë