LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore në Prizren

73 Artikuj

Dënimi me tre vite burgim për deputeten e LVV-së – në cilat raste humb mandati sipas rregullores së Kuvendit

Dënimi me tre vite burgim për deputeten e LVV-së – në cilat raste humb mandati sipas rregullores së Kuvendit

Kosovë
Haskuka pas dënimit të dy ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit: Kosova vend i çudirave, vettingu në drejtësi prioritet mbi prioritet

Haskuka pas dënimit të dy ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit: Kosova vend i çudirave, vettingu në drejtësi prioritet mbi prioritet

Kosovë
Rasti “Abi Çarshia”, dënohen me nga 3 vjet burgim deputetja Vrenezi dhe ish-zyrtari i Komunës së Prizrenit

Rasti “Abi Çarshia”, dënohen me nga 3 vjet burgim deputetja Vrenezi dhe ish-zyrtari i Komunës së Prizrenit

Abi Carshia
Një muaj paraburgim ndaj ish mësuesit të dyshuar për pedofili në Prizren

Një muaj paraburgim ndaj ish mësuesit të dyshuar për pedofili në Prizren

Drejtësi
Gjykata në Prizren cakton një muaj paraburgim për gjashtë të arrestuarit në aksionin e antidrogës

Gjykata në Prizren cakton një muaj paraburgim për gjashtë të arrestuarit në aksionin e antidrogës

Siguri
Kërkohet paraburgim për gjashtë të arrestuarit në aksionin e antidrogës

Kërkohet paraburgim për gjashtë të arrestuarit në aksionin e antidrogës

Siguri
Gjykimi për shpërthimin në Zhur, dëshmitari thotë se ishte shqetësuar nga motra e Iranit për të ndërruar deklaratën

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, dëshmitari thotë se ishte shqetësuar nga motra e Iranit për të ndërruar deklaratën

Drejtësi
Vrasja për borxhin prej 20 euro, eksperti i psikiatrisë thotë se i akuzuari në kohën e aktit ka qenë i vetëdijshëm për pasojat

Vrasja për borxhin prej 20 euro, eksperti i psikiatrisë thotë se i akuzuari në kohën e aktit ka qenë i vetëdijshëm për pasojat

Drejtësi
Gjykimi për vjedhjen grabitqare në “Viva Fresh”, pronari i objektit thotë se ka shtënë me armë në vetëmbrojtje

Gjykimi për vjedhjen grabitqare në “Viva Fresh”, pronari i objektit thotë se ka shtënë me armë në vetëmbrojtje

Drejtësi
Paraburgim ndaj një personi dhe masë e sigurisë ndaj katër të miturve për nxitje, urrejtje dhe përçarje mbi baza etnike në Prizren

Paraburgim ndaj një personi dhe masë e sigurisë ndaj katër të miturve për nxitje, urrejtje dhe përçarje mbi baza etnike në Prizren

Drejtësi
30 ditë paraburgim për të miturin në Prizren për lëndim trupor dhe posedim të armëve

30 ditë paraburgim për të miturin në Prizren për lëndim trupor dhe posedim të armëve

Drejtësi
Një muaj paraburgim për dy persona që merreshin me fajde në Prizren

Një muaj paraburgim për dy persona që merreshin me fajde në Prizren

Drejtësi
Prizren, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit se kanosi punëtorin e gjykatës

Prizren, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit se kanosi punëtorin e gjykatës

Drejtësi
Kërkohet të bëhet ekspertizë për gjendjen psiqike të njërit prej të akuzuarve lidhur me vjedhjen grabitqare në super market

Kërkohet të bëhet ekspertizë për gjendjen psiqike të njërit prej të akuzuarve lidhur me vjedhjen grabitqare në super market

Drejtësi
Vetëvrasjet në burgje, kritikohen institucionet për izolimin e personave me probleme mendore

Vetëvrasjet në burgje, kritikohen institucionet për izolimin e personave me probleme mendore

Drejtësi
Tentoi ta dhunonte të miturën, një muaj paraburgim të dyshuarit në Prizren

Tentoi ta dhunonte të miturën, një muaj paraburgim të dyshuarit në Prizren

Kronika e Zezë
Një muaj paraburgim ndaj tre të dyshuarve për tentimgrabitjen e argjendarisë në Prizren

Një muaj paraburgim ndaj tre të dyshuarve për tentimgrabitjen e argjendarisë në Prizren

Drejtësi
Rrahu profesorin, gjykata ia cakton një muaj paraburgim

Rrahu profesorin, gjykata ia cakton një muaj paraburgim

Kronika e Zezë
Pranon fajësinë e akuzuara se ngacmoi profesorin dhe i kërkoi lidhje dashurie

Pranon fajësinë e akuzuara se ngacmoi profesorin dhe i kërkoi lidhje dashurie

Kronika e Zezë
Kanos të birin me sëpatë, një vit burg për prizrenasin

Kanos të birin me sëpatë, një vit burg për prizrenasin

Drejtësi
Dënohen me burg e gjobë dy të akuzuarit që rrahën teknikun medicinal në Dragash

Dënohen me burg e gjobë dy të akuzuarit që rrahën teknikun medicinal në Dragash

Kronika e Zezë
Prizren, caktohet masa e paraburgimit për katër të dyshuarit për fajde

Prizren, caktohet masa e paraburgimit për katër të dyshuarit për fajde

Drejtësi
Një muaj paraburgim për prizrenasin që rrahu bashkëshorten e tij

Një muaj paraburgim për prizrenasin që rrahu bashkëshorten e tij

Drejtësi
Gjykata ia cakton masën e paraburgimit prizrenasit që kërcënoi babanë me “vrasje”

Gjykata ia cakton masën e paraburgimit prizrenasit që kërcënoi babanë me “vrasje”

Kosovë