LAJMI I FUNDIT:

Arben Vishaj

36 Artikuj

Nëntë pacientë të shtruar në Klinikën Infektive, dy prej tyre në gjendje më të rëndë

Nëntë pacientë të shtruar në Klinikën Infektive, dy prej tyre në gjendje më të rëndë

Elfije Boletini
Rritje mbi 400% e rasteve me coronavirus në Kosovë

Rritje mbi 400% e rasteve me coronavirus në Kosovë

Shëndetësi
Gjendja shëndetësore e pacientit të dyshuar për Lijën e Majmunit është drejt përmirësimit

Gjendja shëndetësore e pacientit të dyshuar për Lijën e Majmunit është drejt përmirësimit

Elfije Boletini
Lija e Majmunit, Vishaj: Klinika Infektive është përgatitur, nuk përhapet me shpejtësinë e COVID-it

Lija e Majmunit, Vishaj: Klinika Infektive është përgatitur, nuk përhapet me shpejtësinë e COVID-it

Shëndetësi
Kosova ende nuk ka regjistruar raste të hepatitit të panjohur që po prekë fëmijët – infektologu Ramadani tregon për simptomat dhe pasojat e kësaj sëmundjeje

Kosova ende nuk ka regjistruar raste të hepatitit të panjohur që po prekë fëmijët – infektologu Ramadani tregon për simptomat dhe pasojat e kësaj sëmundjeje

Donjeta Zeqiraj
Në Kosovë shumica e viktimave nga COVID-19 me sëmundje shoqëruese

Në Kosovë shumica e viktimave nga COVID-19 me sëmundje shoqëruese

Shëndetësi
Në Kosovë janë mbi 1,000 punëtorë shëndetësorë të infektuar me Omicron

Në Kosovë janë mbi 1,000 punëtorë shëndetësorë të infektuar me Omicron

Shëndetësi
Varianti Omicron në Kosovë, Vishaj thotë se simptomat janë të ngjashme me gripin sezonal

Varianti Omicron në Kosovë, Vishaj thotë se simptomat janë të ngjashme me gripin sezonal

Shëndetësi
Gripi sezonal, Vishaj: Asnjë pacient me këtë grip nuk është i shtrirë në Infektivë

Gripi sezonal, Vishaj: Asnjë pacient me këtë grip nuk është i shtrirë në Infektivë

Xhejlane Kaçiu
Infektologu Vishaj: Kosova shpejt mund të përballet me valë të re infektimesh me COVID-19

Infektologu Vishaj: Kosova shpejt mund të përballet me valë të re infektimesh me COVID-19

Mirjeta Hajzeraj
Interesim i ulët për vaksinim: Ministria e Shëndetësisë synon vaksinimin nëpër objekte fetare dhe shkolla

Interesim i ulët për vaksinim: Ministria e Shëndetësisë synon vaksinimin nëpër objekte fetare dhe shkolla

Shëndetësi
Rritja e rasteve me COVID-19 në vendet fqinje, drejtori i Klinikës Infektive bën thirrje të respektohen masat

Rritja e rasteve me COVID-19 në vendet fqinje, drejtori i Klinikës Infektive bën thirrje të respektohen masat

Mirjeta Hajzeraj
Pandemia COVID-19: Shifrat e larta të infektuarve në rajon, rrezik edhe për Kosovën

Pandemia COVID-19: Shifrat e larta të infektuarve në rajon, rrezik edhe për Kosovën

Shëndetësi
Cilët janë shkaktarët e vdekjeve në Kosovë nga COVID-19?

Cilët janë shkaktarët e vdekjeve në Kosovë nga COVID-19?

Kosovë
Drejtori i Infektives thotë se mund të shfaqen edhe variante të reja të coronavirusit

Drejtori i Infektives thotë se mund të shfaqen edhe variante të reja të coronavirusit

Kosovë
“Ndoshta Xhaka nuk është mirë i informuar” – mjeku shqiptar flet për mediumin zviceran

“Ndoshta Xhaka nuk është mirë i informuar” – mjeku shqiptar flet për mediumin zviceran

Ndërkombëtare
Lufta për të shpëtuar jetë

Lufta për të shpëtuar jetë

Shëndetësi
Që prej nisjes së fushatës së imunizimit, asnjë person i vaksinuar nuk ka vdekur nga coronavirusi

Që prej nisjes së fushatës së imunizimit, asnjë person i vaksinuar nuk ka vdekur nga coronavirusi

Shëndetësi
Të vaksinuarit po i mbijetojnë coronavirusit në Kosovë

Të vaksinuarit po i mbijetojnë coronavirusit në Kosovë

Shëndetësi
2,158 raste aktive me coronavirus, shtohet numri i pacientëve që kërkojnë trajtim mjekësor

2,158 raste aktive me coronavirus, shtohet numri i pacientëve që kërkojnë trajtim mjekësor

Shëndetësi
Rritet numri i pacientëve në Klinikën Infektive, shkak varianti Delta

Rritet numri i pacientëve në Klinikën Infektive, shkak varianti Delta

Shëndetësi
Fëmija i prekur nga ethet e minjve në gjendje të rëndë, kishte qëndruar një muaj në bjeshkët e Deçanit

Fëmija i prekur nga ethet e minjve në gjendje të rëndë, kishte qëndruar një muaj në bjeshkët e Deçanit

Kosovë
Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Infektivë

Rritet numri i pacientëve me COVID-19 në Infektivë

Shëndetësi
Një sasi e vaksinave AstraZeneca – donacion nga Norvegjia, kanë afat përdorimi veç edhe një javë

Një sasi e vaksinave AstraZeneca – donacion nga Norvegjia, kanë afat përdorimi veç edhe një javë

Shëndetësi