LAJMI I FUNDIT:
Anthony Joshua

Anthony Joshua

807 Artikuj

Info

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua është një boksier profesionist britanik. Ai është ish-kampion i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda.

Britaniku e ka mbajtur titullin IBF nga viti 2016, ndërsa tituj WBA (Super) dhe IBO i ka poseduar nga viti 2017. Në mars të vitit 2018, ai u bë kampion i unifikuar duke fituar edhe titullin WBO pas triumfit ndaj  Joseph Parker.

Në maj të vitit 2019, Andy Ruiz Jr e shokoi botën e boksit duke e mposhtur Joshuan në raundin e shtatë me nokaut teknik. Britaniku që deri atëherë ishte i pamposhtur, u rrëzua plot katër herë në Madison Square Garden të New Yorkut.

Joshua i qetë para meçit, beson te fitorja

Joshua i qetë para meçit, beson te fitorja

Boks
Boksi e shpëtoi nga burgu: Historia e Joshuas që ia kalon skenarit të filmit ‘Rocky Balboa’ – 18 milionë të garantuara, por ende jeton në banesë me mamanë (Foto)

Boksi e shpëtoi nga burgu: Historia e Joshuas që ia kalon skenarit të filmit ‘Rocky Balboa’ – 18 milionë të garantuara, por ende jeton në banesë me mamanë (Foto)

Arbios Kryeziu
Kush e ka të dashurën më të bukur – Wladimir Klitschko apo Anthony Joshua (Foto)

Kush e ka të dashurën më të bukur – Wladimir Klitschko apo Anthony Joshua (Foto)

Nol Elshani
Ishte kampion olimpik, bamirës i madh, flet katër gjuhë dhe është i fejuar me aktoren e njohur: Njihuni me Wladimir Klitschkon, njeriun që pritet ta befasojë Joshuan (Foto/Video)

Ishte kampion olimpik, bamirës i madh, flet katër gjuhë dhe është i fejuar me aktoren e njohur: Njihuni me Wladimir Klitschkon, njeriun që pritet ta befasojë Joshuan (Foto/Video)

Arbios Kryeziu
‘Let’s get ready to rumble’, e pabesueshme shuma që do të fitojë spikeri i njohur Buffer për meçin Joshua – Klitschko

‘Let’s get ready to rumble’, e pabesueshme shuma që do të fitojë spikeri i njohur Buffer për meçin Joshua – Klitschko

Arbios Kryeziu
Për vetëm 240 euro në javë, kjo është dieta e suksesshme e Joshuas

Për vetëm 240 euro në javë, kjo është dieta e suksesshme e Joshuas

Boks
Klitschko nuk quhet kot “Dr. Grushti i Hekurt”, shikoni nokautet dhe goditjet e tij të çelikta (Video)

Klitschko nuk quhet kot “Dr. Grushti i Hekurt”, shikoni nokautet dhe goditjet e tij të çelikta (Video)

Boks
Klitschko e ka problem, shikoni 17 nokautet e frikshme të bishës Anthony Joshua (Video)

Klitschko e ka problem, shikoni 17 nokautet e frikshme të bishës Anthony Joshua (Video)

Boks
Joshua: Nuk e njoh Klitschkon, kush nuk provon dështon – s’kam frikë

Joshua: Nuk e njoh Klitschkon, kush nuk provon dështon – s’kam frikë

Boks
“Do të fitoj patjetër” – Çka është USB që e mbajti në dorë Klitschko në konferencën për shtyp? (Foto/Video)

“Do të fitoj patjetër” – Çka është USB që e mbajti në dorë Klitschko në konferencën për shtyp? (Foto/Video)

Boks
Amir Khan: Joshua fiton, por do jetë më i zbrapsur se zakonisht

Amir Khan: Joshua fiton, por do jetë më i zbrapsur se zakonisht

Boks
Trajneri i Joshuas: Ai do të sulmojë herët, do të kërkojë fitoren me KO

Trajneri i Joshuas: Ai do të sulmojë herët, do të kërkojë fitoren me KO

Boks
“Joshua mund të bëhet ylli më i madh i botës në boks nëse e mund Klitschkon”

“Joshua mund të bëhet ylli më i madh i botës në boks nëse e mund Klitschkon”

Boks
Joshua – Klitschko, çmim i pabesueshëm i biletave në zonën VIP (Foto)

Joshua – Klitschko, çmim i pabesueshëm i biletave në zonën VIP (Foto)

Boks
Henry Maske: Klitschko do të pensionohet pas duelit ndaj Joshuas

Henry Maske: Klitschko do të pensionohet pas duelit ndaj Joshuas

Boks
Joshua – Klitschko në ambient të hapur rrezikohet nga shiu, këto janë masat mbrojtëse në Wembley (Foto)

Joshua – Klitschko në ambient të hapur rrezikohet nga shiu, këto janë masat mbrojtëse në Wembley (Foto)

Boks
25 milionë funte baste për duelin e vitit, Joshua favorit i madh në letër

25 milionë funte baste për duelin e vitit, Joshua favorit i madh në letër

Boks
Joshua dhe Klitschko do të fitojnë shuma të pabesueshme të hollash

Joshua dhe Klitschko do të fitojnë shuma të pabesueshme të hollash

Boks
Joshua njeri familjar, shkruan emrin e djalit në këpucët e luftës ndaj Klitschkos (Foto)

Joshua njeri familjar, shkruan emrin e djalit në këpucët e luftës ndaj Klitschkos (Foto)

Boks
David Haye me fjalë epike teksa analizon Klitschkon dhe vështirësinë ndaj tij

David Haye me fjalë epike teksa analizon Klitschkon dhe vështirësinë ndaj tij

Boks
Lennox Lewis: Mos e përjashtoni Klitschkon si fitues

Lennox Lewis: Mos e përjashtoni Klitschkon si fitues

Boks
Klitschko tall kundërshtarin: Joshuas i mungon teknika dhe taktika, i madh si Schwarzenegger

Klitschko tall kundërshtarin: Joshuas i mungon teknika dhe taktika, i madh si Schwarzenegger

Boks
Mediat gjermane: Dueli i jetës për Klitschkon (Foto)

Mediat gjermane: Dueli i jetës për Klitschkon (Foto)

Boks
E majta e Joshuas që mund ta trondisë Klitschkon (Video)

E majta e Joshuas që mund ta trondisë Klitschkon (Video)

Boks