Dueli i madh mes Wladimir Klitschkos dhe Anthony Joshuas mund të zhvillohet shumë shpejt.

Bild shkruan se tashmë T Mobile Arena në Las Vegas është bllokuar për datën 11 nëntor.

Gjithçka rreth vendit dhe kohës së duelit Klitschko vs Joshua Gjithçka rreth vendit dhe kohës së duelit Klitschko vs Joshua

Kjo besohet se do të jetë data kur do të zhvillohet ri-meçi i duelit epik mes Anthony Joshuas dhe Wladimir Klitschkos.

Një konfirmim definitive pritet të vijë javën e ardhshme kur Klitschko do të konfirmojë nëse do të zhvillohet në këtë datë kjo përballje.

Joshua tregon çka i ndihmoi ta mposhtë Klitschkon Joshua tregon çka i ndihmoi ta mposhtë Klitschkon

Ajo që dihet është se Klitschko duelin e 70-të në karrierën e tij do ta zhvillojë vetëm ndaj Joshuas dhe askujt tjetër, por vetëm koha e përballjes është në pikëpyetje.

Joshua mposhti në prill Klitschkon në raundin e 11-të me një nokaut teknik, /Telegrafi/