LAJMI I FUNDIT:
Anthony Joshua

Anthony Joshua

807 Artikuj

Info

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua është një boksier profesionist britanik. Ai është ish-kampion i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda.

Britaniku e ka mbajtur titullin IBF nga viti 2016, ndërsa tituj WBA (Super) dhe IBO i ka poseduar nga viti 2017. Në mars të vitit 2018, ai u bë kampion i unifikuar duke fituar edhe titullin WBO pas triumfit ndaj  Joseph Parker.

Në maj të vitit 2019, Andy Ruiz Jr e shokoi botën e boksit duke e mposhtur Joshuan në raundin e shtatë me nokaut teknik. Britaniku që deri atëherë ishte i pamposhtur, u rrëzua plot katër herë në Madison Square Garden të New Yorkut.

E nokautoi Heleniusin në raundin e shtatë – por Joshua me kundërshtarin e radhës do ta ketë shumë të vështirë

E nokautoi Heleniusin në raundin e shtatë – por Joshua me kundërshtarin e radhës do ta ketë shumë të vështirë

Boks
Milionat që i ka fituar Anthony Joshua nga fitorja ndaj Helenius

Milionat që i ka fituar Anthony Joshua nga fitorja ndaj Helenius

Boks
Gjyqtari ishte i mahnitur nga nokauti i Joshuas, aq sa harroi të bënte numrin e rregullt te Helenius

Gjyqtari ishte i mahnitur nga nokauti i Joshuas, aq sa harroi të bënte numrin e rregullt te Helenius

Boks
Sa më i egër duket nokauti i Joshuas ndaj Helenius kur e shikoni në xhirim të ngadalësuar

Sa më i egër duket nokauti i Joshuas ndaj Helenius kur e shikoni në xhirim të ngadalësuar

Boks
“Më lini të qetë” – fjalët e Anthony Joshuas pas duelit me Helenius

“Më lini të qetë” – fjalët e Anthony Joshuas pas duelit me Helenius

Boks
Anthony Joshua e bëri Robert Heleniusin për oksigjen artificial me goditjen në raundin e shtatë

Anthony Joshua e bëri Robert Heleniusin për oksigjen artificial me goditjen në raundin e shtatë

Boks
Në një duel si në stërvitje, Joshua nokauton brutalisht Heleniusin në raundin e shtatë

Në një duel si në stërvitje, Joshua nokauton brutalisht Heleniusin në raundin e shtatë

Boks
McGregor me dhuratë speciale për Joshuan para duelit me Helenius

McGregor me dhuratë speciale për Joshuan para duelit me Helenius

Boks
Realizohen matjet zyrtare: Anthony Joshua për një kilogram më i rëndë se Robert Helenius

Realizohen matjet zyrtare: Anthony Joshua për një kilogram më i rëndë se Robert Helenius

Boks
Deontay Wilder qau pas nokautit brutal që i shkaktoi kundërshtarit të Anthony Joshuas

Deontay Wilder qau pas nokautit brutal që i shkaktoi kundërshtarit të Anthony Joshuas

Boks
Këtë të shtunë pritet spektakël në O2 Arena: Konfirmohet kundërshtari i Joshuas

Këtë të shtunë pritet spektakël në O2 Arena: Konfirmohet kundërshtari i Joshuas

Boks
Whyte dështoi në testin e dopingut: Kush mund të jetë kundërshtari i mundshëm i Anthony Joshuas

Whyte dështoi në testin e dopingut: Kush mund të jetë kundërshtari i mundshëm i Anthony Joshuas

Boks
Joshua zotohet t’i kapërcejë pengesat e fundit në karrierë dhe të rikthehet sërish në maje

Joshua zotohet t’i kapërcejë pengesat e fundit në karrierë dhe të rikthehet sërish në maje

Boks
Whyte nënshkruan marrëveshjen, caktohet dueli i Joshuas para meçit me Wilder

Whyte nënshkruan marrëveshjen, caktohet dueli i Joshuas para meçit me Wilder

Boks
Joshua – Wilder: Dueli afër realizimit

Joshua – Wilder: Dueli afër realizimit

Boks
Duket se Tyson Fury po luan me durimin e fansave të tij – përgënjeshtrohet nga kampi i Anthony Joshuas rreth draft kontratës

Duket se Tyson Fury po luan me durimin e fansave të tij – përgënjeshtrohet nga kampi i Anthony Joshuas rreth draft kontratës

Boks
Caktohet vendi dhe muaji: Fury e fton në ring Joshuan

Caktohet vendi dhe muaji: Fury e fton në ring Joshuan

Boks
Eddie Hearn zbulon se me kë do të përballet Anthony Joshua në gusht

Eddie Hearn zbulon se me kë do të përballet Anthony Joshua në gusht

Boks
Atë që po e ëndërrojnë të gjithë të ndodhë në Arabinë Saudite – promovuesi më i madh i boksit zbulon detajet

Atë që po e ëndërrojnë të gjithë të ndodhë në Arabinë Saudite – promovuesi më i madh i boksit zbulon detajet

Boks
Pritjes i vjen fundi, Joshua konfirmon përballjen me Wilder

Pritjes i vjen fundi, Joshua konfirmon përballjen me Wilder

Boks
Anthony Joshua “mashtron” fansat e tij për duelin e tij të radhës

Anthony Joshua “mashtron” fansat e tij për duelin e tij të radhës

Boks
Hearn liston tre kundërshtarët e ardhshëm të Anthony Joshuas – para super meçit me Tyson Furyn

Hearn liston tre kundërshtarët e ardhshëm të Anthony Joshuas – para super meçit me Tyson Furyn

Boks
Ecja për në ring e Anthony Joshuas, po cilësohet si “më e keqja ndonjëherë” nga një boksier

Ecja për në ring e Anthony Joshuas, po cilësohet si “më e keqja ndonjëherë” nga një boksier

Boks
Kamerat kapin personin që e nisi gjithë përleshjen pas luftës Joshua – Franklin

Kamerat kapin personin që e nisi gjithë përleshjen pas luftës Joshua – Franklin

Boks