LAJMI I FUNDIT:

Aksionet

13 Artikuj

Bien aksionet e kompanisë kineze Alibaba

Bien aksionet e kompanisë kineze Alibaba

Botë
Aksionet e kompanisë së minierave të litiumit Sigma rriten pas raportit se Tesla po konsideron blerjen e saj

Aksionet e kompanisë së minierave të litiumit Sigma rriten pas raportit se Tesla po konsideron blerjen e saj

Auto Lajme
Shtatë fazat e investimit në aksione te bizneset

Shtatë fazat e investimit në aksione te bizneset

Financa
Shitësit e autorizuar afatshkurtër të Tesla kanë realizuar fitim prej 11.5 miliardë dollarëve këtë vit

Shitësit e autorizuar afatshkurtër të Tesla kanë realizuar fitim prej 11.5 miliardë dollarëve këtë vit

Auto Lajme
Aksionet e Teslas bien në nivelin më të ulët në dy vite

Aksionet e Teslas bien në nivelin më të ulët në dy vite

Botë
Elon Musk shet aksione të Teslas me vlerë prej 4 miliardë dollarësh

Elon Musk shet aksione të Teslas me vlerë prej 4 miliardë dollarësh

Botë
Aksionet mund të bien edhe më tej – si mund ta mbroni portofolin tuaj

Aksionet mund të bien edhe më tej – si mund ta mbroni portofolin tuaj

Botë
Elon Musk blen 3 miliardë dollarë aksione në Twitter, tashmë zotëron katër herë më shumë se themeluesi Jack Dorsey

Elon Musk blen 3 miliardë dollarë aksione në Twitter, tashmë zotëron katër herë më shumë se themeluesi Jack Dorsey

Botë
Viti 2022 është koha kur investitorët më në fund do t’iu kthehen stoqeve me vlerë

Viti 2022 është koha kur investitorët më në fund do t’iu kthehen stoqeve me vlerë

Botë
5 arsye pse duhet t’i konvertoni paratë tuaja në ari, aksione ose kriptovaluta

5 arsye pse duhet t’i konvertoni paratë tuaja në ari, aksione ose kriptovaluta

Marketing
Letrat me vlerë

Letrat me vlerë

Trend
Performanca e HSBC-së  limitohet nga kostot dhe akuzat e SHBA

Performanca e HSBC-së limitohet nga kostot dhe akuzat e SHBA

Financa
Abiomed, kompania më e mirë në bursë

Abiomed, kompania më e mirë në bursë

Financa