LAJMI I FUNDIT:

Aksidenti

108 Artikuj

Numri i vdekjeve në botë nga aksidentet e aeroplanëve gjatë vitit 2023 ishte “i dyti më i ulëti” që nga viti 1970

Numri i vdekjeve në botë nga aksidentet e aeroplanëve gjatë vitit 2023 ishte “i dyti më i ulëti” që nga viti 1970

Nga Bota
Cila ngjyrë veture është “më e rrezikshme” dhe merr pjesë në më shumë aksidente trafiku?

Cila ngjyrë veture është “më e rrezikshme” dhe merr pjesë në më shumë aksidente trafiku?

Lifestyle
Pamjet e para pas aksidentit në Itali ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë – vetura e tyre përfundoi në lumë

Pamjet e para pas aksidentit në Itali ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë – vetura e tyre përfundoi në lumë

Kronika e Zezë
Katërmbëdhjetë të vdekur pasi një autobus dykatësh doli nga rruga dhe u përplas me një pemë në Tajlandë

Katërmbëdhjetë të vdekur pasi një autobus dykatësh doli nga rruga dhe u përplas me një pemë në Tajlandë

Nga Bota
Aksident i çuditshëm në Korenë e Jugut, një Genesis përplaset me vetura të shumta përpara se të rrokulliset

Aksident i çuditshëm në Korenë e Jugut, një Genesis përplaset me vetura të shumta përpara se të rrokulliset

Auto Fun
Ford Mustang-u ‘fluturon’ dhe përplaset në një shtëpi në Kaliforni

Ford Mustang-u ‘fluturon’ dhe përplaset në një shtëpi në Kaliforni

Auto
“Një pjesë e dëmtuar në pistë i shpoi gomën”: Dy inxhinierë gomash humbën jetën në një aksident automobilistik në pistën e Nürburgring

“Një pjesë e dëmtuar në pistë i shpoi gomën”: Dy inxhinierë gomash humbën jetën në një aksident automobilistik në pistën e Nürburgring

Auto Lajme
Një tjetër aksident fatal i Tesla në SHBA nën hetim special

Një tjetër aksident fatal i Tesla në SHBA nën hetim special

Auto Lajme
Instruktori i vozitjes përplaset në murin e autoshkollës

Instruktori i vozitjes përplaset në murin e autoshkollës

Auto Fun
Vetura ‘ngritet’ në ajër, ‘fluturon’ dhe futet në katin e dytë të një shtëpie në Pensilvani

Vetura ‘ngritet’ në ajër, ‘fluturon’ dhe futet në katin e dytë të një shtëpie në Pensilvani

Auto Fun
U paralajmërua 150 herë – shoferi i dehur i Tesla-s me drejtim gjysmë autonom përplaset me veturën e policisë

U paralajmërua 150 herë – shoferi i dehur i Tesla-s me drejtim gjysmë autonom përplaset me veturën e policisë

Auto Lajme
Shoferi tentoi të ndërrojë korsinë në mënyrë të pakujdesshme, kamionçina e tij “përfundon te kabina e banjës publike” pranë një rruge të Kalifornisë

Shoferi tentoi të ndërrojë korsinë në mënyrë të pakujdesshme, kamionçina e tij “përfundon te kabina e banjës publike” pranë një rruge të Kalifornisë

Auto Fun
Ky shofer ju tregon të gjitha mënyrat e gabuara për të shmangur një përplasje

Ky shofer ju tregon të gjitha mënyrat e gabuara për të shmangur një përplasje

Auto Lajme
Tesla përplaset thyen murin dhe bie në pishinën e një shtëpie në Arizona

Tesla përplaset thyen murin dhe bie në pishinën e një shtëpie në Arizona

Auto Fun
Amerikanja ishte duke qepur, vetura përplaset në oborrin e saj

Amerikanja ishte duke qepur, vetura përplaset në oborrin e saj

Auto Fun
Rrëfen ngjarjen drejtori i shkollës së nxënësve nga Presheva që u aksidentuan sot në Vragoli

Rrëfen ngjarjen drejtori i shkollës së nxënësve nga Presheva që u aksidentuan sot në Vragoli

Shëndetësi
Kujdes: Shoferët që vuajnë nga kjo gjendje janë në të njëjtin rrezik aksidentesh sa edhe ata që janë të dehur

Kujdes: Shoferët që vuajnë nga kjo gjendje janë në të njëjtin rrezik aksidentesh sa edhe ata që janë të dehur

Këshilla mjekësore
Një aksident me veturë vret hipopotamin e Pablo Escobarit në Kolumbi

Një aksident me veturë vret hipopotamin e Pablo Escobarit në Kolumbi

Auto Fun
Shoferi humbi kontrollonin, pamje që tregojnë momentin tronditës kur Fiat 500 rrokulliset pesë herë në një rrugë në Angli

Shoferi humbi kontrollonin, pamje që tregojnë momentin tronditës kur Fiat 500 rrokulliset pesë herë në një rrugë në Angli

Nga Bota
U përplasën me një mur për shkak të shpejtësisë, përfundojnë në flakë 2 Ferrari

U përplasën me një mur për shkak të shpejtësisë, përfundojnë në flakë 2 Ferrari

Auto Lajme
Aksidenti tragjik me katër të vdekur në rrugën Ferizaj – Shtime, deklaratat e Policisë dhe Prokurorisë

Aksidenti tragjik me katër të vdekur në rrugën Ferizaj – Shtime, deklaratat e Policisë dhe Prokurorisë

Besnike Salihu
Shoferi i dehur i Maserati Levante përplas super-veturën në semaforët para policisë

Shoferi i dehur i Maserati Levante përplas super-veturën në semaforët para policisë

Auto Fun
Moti i keq shkaktoi kaos, një autobus dykatësh që transportonte 70 punëtorë është përmbysur në një rrugë të Anglisë – disa përfundojnë në spital

Moti i keq shkaktoi kaos, një autobus dykatësh që transportonte 70 punëtorë është përmbysur në një rrugë të Anglisë – disa përfundojnë në spital

Evropa
Britaniku i pakujdesshëm godet ndarësen rrugore në përpjekje për për të shmangur përplasjen me makinën përpara

Britaniku i pakujdesshëm godet ndarësen rrugore në përpjekje për për të shmangur përplasjen me makinën përpara

Auto Fun