0Shares

Nga një seri shpërthimesh me bomba në disa zona të banuara më shiit në Bagdad, janë vrarë të paktën 28 njerëz dhe janë lënduar 100 të tjerë.

Shpërthimet kanë ndodhur në lagjet Sader Siti, Habibia, Kahir dhe në zona tjera të kryeqytetit.

Ministria e Naftës në të njëjtën kohë ka bërë të ditur se një shpërthim i një bombe ka dekativizuar një tubacion që mbante derivate të naftës nga rafineria më e madhe vendit në Beiji që gjendet në një provincë veriore.

Nuk është raportuar për të lënduar nga ky shpërthim. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)