LAJMI I FUNDIT:

Pasi kaluan 12 ditë prej dasmës, indoneziani kuptoi se ishte martuar me një burrë – por kjo nuk është pjesa më e çuditshme e historisë

Pasi kaluan 12 ditë prej dasmës, indoneziani kuptoi se ishte martuar me një burrë – por kjo nuk është pjesa më e çuditshme e historisë

Një i ri indonezian ka përjetuar tronditjen e jetës pasi mësoi se ishte martuar me një burrë, pas së cilës në panik thirri policinë.

Mediat lokale kanë publikuar detaje të historisë së çuditshme që ka një kthesë të vërtetë kinematografike, transmeton odditycentral.


Gjithçka filloi në internet, ku A. K. (26) u takua me Adina Kanza Azahray. Pas ca kohësh, u organizua një takim dhe djali pranoi se menjëherë ra në dashuri.

Ai nuk e vuri re faktin që Adina e fshehu fytyrën e saj, duke përdorur hixhab apo vello. Madje, ndrojtja e saj e intrigoi edhe më shumë, ndaj vendosi t’i propozojë.

Adina pranoi, por tha se nuk donte një festë sepse “nëna e saj ndërroi jetë” dhe ajo “nuk ishte në kontakt me të atin”. Ajo pohoi se nuk kishte familje për të ftuar në dasmë.

Çifti vendosi për një ceremoni diskrete të mbajtur në fshatin e tyre dhe pikërisht atëherë gjërat u bënë edhe më të çuditshme.

Domethënë, Adina ende nuk e ka hequr vellon, nuk ka pranuar të shoqërohet me familjen dhe miqtë.

I riu u ankua te të afërmit e tij, të cilët vendosën të hetonin historinë e gruas dhe pikërisht atëherë rrëmuja filloi të zbërthehej. Ata gjetën babanë, i cili i shpjegoi se kishte një djalë dhe mediat vendase raportuan vetëm inicialet E. S. H.

Sapo ka dëgjuar se është martuar me një burrë, A.K ka lajmëruar policinë.

“E. S. H. (26) pranoi se kërkonte para nga viktima. Sa herë që e kërkonte, e merrte. Ai do të akuzohet dhe do të përballet me katër vite burg”, tha një burim policor.

Më tej thuhet se i arrestuari pas makijazhit ka pasur një “dukje femërore”, gjë që i mundësonte të mashtronte njerëzit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Historia e

Historia e "semaforit me tri ngjyra" dhe a do të na duhet një ngjyrë e katërt, e re?

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
SHBA do të heqë

SHBA do të heqë "ngrirjen e shitjeve të armëve sulmuese" në Arabinë Saudite?

Botë
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Kalo në kategori