0Shares

Presidenti i shtetit Sao Tome dhe Principe, Manuel Pinto Da Costa, ka pezulluar rezolutën e kryeministrit të kaluar të këtij shteti për të njohur Kosovën shtet të pavarur dhe sovran.

Dhjetë muaj pas njohjes zyrtare, Da Costa ka vendosur veto në rezolutën e cila njeh Kosovën dhe Gjeorgjinë, raporton KTV-ja.

Më 17 mars, Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës kishte pranuar notën verbale të njohjes së Kosovës. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)