Roma fiton me spektakël, presion Juventusit (Video)

Roma ka shkatërruar Fiorentinën duke e mposhtur me rezultat 4-0.

Djelmoshat e Luciano Spalettit e morën që nga minuta e parë ndeshjen me shumë seriozitet.

Por për të ardhur deri te goli i parë u desh minuta e 39-të.

Edin Dzeko mori një top në zonë dhe shënoi gol të bukur për 1-0.

Pjesa  parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa në pjesën e dytë filloi spektakli i Romës.

Mbrojtësi Fazio shënoi në minutën e 55-të pas një gjuajtje me kokë.

Nuk mund të mbyllej ndeshja pa një gol të lojtarit më në formë të Roma, radja Nainggolan.

Belgu mori një top nag Strootman dhe me qetësi shënoi për 3-0.

Për ta mbyllur ndeshjen u përkujdes Edin Dzeko që shënoi golin e 17-të sezonal.

Pas kësaj fitore Roma ngjitet në pozitën e 50-të pikëve, katër më pak se Juventusi, por që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Legjenda rumune gozhdon Zhegrovën: Ato gjëra që bënë në fushë nuk do të thonë asgjë në futboll

Leo Messi befasoi me zgjedhjen e tij kur përmendi lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë

U kërkua shkarkimi i tij pasi nuk e këndoi himnin kombëtar të Anglisë, vjen përgjigja nga Lee Carsley

Shkëlqeu ndaj Ukrainës, Ardian Ismajli në formacionin e xhiros së parë në Ligën e Kombeve

Kombëtarja e Shqipërisë
Notat e lojtarëve, Ukrainë 1-2 Shqipëri: Ismajli dhe Manaj me paraqitje fantastike