Nuk ka gola në pjesën e parë mes Atleticos dhe Cityt

(Foto: Twitter/Atletico de Madrid)

Ka përfunduar pa gola (0-0) pjesa e parë e takimit kthyes çerekfinal të Ligës së Kampionëve, ndërmjet Atletico Madridit dhe Manchester Cityt.

Asnjëra nga skuadrat nuk ka arritur të shënojë në 45 minutat e para në Estadio Wanda Metropolitano.

Pas një harkimi nga këndi të Kevin De Bruyne, John Stones prodhoi rrezikun e parë të vërtetë pas goditjes me kokë.

Ilkay Gundogan e goditi shtyllën pas gjysmë ore lojë, ndërsa në një tjetër goditje, topi iu bllokua.

Atletico Madridi ka humbur me rezultat 1-0 në sfidën e parë në Etihad Stadium, ashtu që duhet ta hapë takimin në pjesën e dytë duke shënuar së paku një gol. /Telegrafi/

Pse fanellat e dy legjendave të Man Utd janë të varura në dhomën e zhveshjes së Liverpoolit në Anfield

Cristiano Ronaldo nuk i ka pesë Topa të Artë

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

Super Topi i Artë i pakapshëm: Një nder i veçantë i fituar nga vetëm një legjendë e futbollit

Lëndimin më të çuditshëm që mund ta keni dëgjuar e ka pësuar sulmuesi i Boltonit