0Shares

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolic dhe patriarku serb, Irinej, kanë thënë se misionet ndërkombëtare, të pranishme në Kosovë “me pajtimin e Serbisë”, janë të obliguara që të mbrojnë të drejtat e qytetarëve dhe objektet fetare atje.

Sipas mediave serbe, Nikolic dhe Irinej kanë shfaqur shqetësimin e tyre në lidhje me sigurinë e qytetarëve serbë dhe të kishave ortodokse në Kosovë, sidomos pas incidenteve të fundit në Manastirin e Deçanit.

Nikolic dhe Irinej janë takuar në kuadër të kontakteve të rregullta me njëri-tjetrin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)