LAJMI I FUNDIT:

Nafta me rënie

Nafta me rënie

Nafta Brent e Londrës ka zgjeruar humbjet në sesionin e së enjtes duke u tregtuar 104.5 dollarë për fuçi.

Çmimet po qëndrojnë në nivelin më të ulë në 5 muajt e fundit. Gjatë kësaj jave nafta Brent ka humbur rreth 3 për qind të vlerës për shkak të rritjes së prodhimit dhe eksportit nga Libia.

Në mbyllje të sesionit të sotëm aziatik, nafta Brent e Londrës ra me 0.25 për qind në 104.5 dollarë për fuçi, ndërsa nafta Bruto amerikane ra me 0.4 për qind në 99.2 dollarë për fuçi. Rihapja e një porti kyç në Libi ka rritur eksportin e naftës nga ky vend me 600 mijë fuçi naftë në ditë. /Telegrafi/


Në trend Ekonomi

Më shumë
Agro Trade hap showroom-in e ri të pijeve - mysafirë special presidenti i Coca-Colas dhe Ujit Tepelena

Agro Trade hap showroom-in e ri të pijeve - mysafirë special presidenti i Coca-Colas dhe Ujit Tepelena

Elfije Boletini
Momentin kur dështon dreka, zgjidhja e shpejtë është Perfetta

Momentin kur dështon dreka, zgjidhja e shpejtë është Perfetta

Perfetta Pashteta
Lansohet BrainHero: Platforma AI që zhvillon kreativitetin e fëmijëve

Lansohet BrainHero: Platforma AI që zhvillon kreativitetin e fëmijëve

BrainHero.ai
Ministria e Financave: Dikush po tenton t’i mashtrojë pensionistët, me premtime për përfitime monetare

Ministria e Financave: Dikush po tenton t’i mashtrojë pensionistët, me premtime për përfitime monetare

Ekonomi

"Holiday In Resort 2", Shëngjin - Investimi më i zgjuar që do të bëni

Edil Project
Kompania Turistike Shpejtimi ofron nisje çdo ditë në drejtim të Shëngjinit dhe Velipojës

Kompania Turistike Shpejtimi ofron nisje çdo ditë në drejtim të Shëngjinit dhe Velipojës

Kompania Turistike Shpejtimi
Kalo në kategori