Llapi fiton minimalisht derbin e tensioneve ndaj Prishtinës

Llapi ka arritur të fitojë ndaj Prishtinës me rezultat minimal 1-0 ndeshjen derbi të javës së 20-të të Superligës së Kosovës.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë dhe shumë tensione nga të dyja skuadrat.

Rasti i parë i takoi mysafirëve, por goditja e Arago Jamal në minutën e tretë shkoi mbi portë.

Llapi provoi me anë të Ahmed Januzit (26′), por gjuajtja e tij me kokë u mohua nga portieri Visar Bekaj.

Në pjesën e dytë, Llapi hyri furishëm duke gjetur golin pas vetëm dy minutave dhe ishte Januzi, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të mrekullueshëm nga Mentor Zhdrella.

Pas këtij goli Llapi pati edhe një rast të mirë me anë të Miran Maksutit (57′), por goditja e tij nga afërsia nuk gjeti cakun.

Në vazhdim të ndeshjes, Prishtina provoi disa herë të gjej golin, por Llapi ishte shumë i ngjeshur në mbrojtje dhe nuk arritën atë.

Në fund të ndeshjes pati përsëri shumë tensione, ku Armend Dallku u ndëshkua me të kuq dhe Llapi në fund fitoi ndeshjen me rezultat minimal 1-0.

Pas kësaj fitore, Llapi gjendet në vendin e tretë me 41 pikë apo dy më pak se Prishtina e dyta dhe shtatë më pak se Feronikeli në pozitën e parë.

Në ndeshjen e radhës, Prishtina pret në shtëpi Feronikelin, ndërsa Llapi udhëton te Gjilani. /Telegrafi/

Mungesa e Vedat Muriqit, Foda tregon lojtarin që do ta zëvendësojë yllin prizrenas

Man United ka vendosur për trajnerin i cili pritet që ta zëvendësojë Ten Hagun së shpejti

Franco Foda jep versionin e tij për përjashtimin e tre futbollistëve nga grumbullimi

Hansi Flick e la yllin e Barcelonës në bankë ndaj Alavesit për arsye disiplinore

Lëndimi i Carvajal më i keq se sa pritej – sa gjatë do të mbetet jashtë fushave dhe sa ndeshje do t’i humbasë