Jurgen Klopp: Arsenali vetëm dhjetë minuta u shfaq në fushë

Arsenal ka barazuar në derbin e xhiros në kuadër të xhiros së 17 të Ligës Premier.

Gunners nuk kanë arritur të triumfojnë para shikuesve të vetë ndaj Liverpoolit me rezultat 3-3.

Vendasit arritën të shkrijnë epërsinë e dy golave të mysafirëve, duke kaluar në epërsi për pesë minuta.

Pas takimit ka folur edhe trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, duke vlerësuar pikën e marrë ndaj Arsenalit.

“Një pikë është minimumi që ne e merituam. Për shkak të intensitetit të lojës nuk ishte e lehtë të krijoheshin raste më të qarta. Arsenali vetëm dhjetë minuta bëri lojën e vetë. Ne u kthyem në lojë dhe shënuam golin e tretë. Ju duhet të jeni të zemëruar me vetveten pasi që e kishit fitoren në dorë”, tha trajneri gjerman.

Theksojmë se në këtë takim arriti të realizoi edhe Granit Xhaka, i cili shënoi një super gol nga një distancë prej njëzet metrave.

Ndryshe, Liverpool zë pozitën e katërt të renditjes tabelore të ligës elitare angleze me 35 pikë, një më shumë se sa Arsenali i vendit të pestë. /Telegrafi/

Amarildo Bakaj merr një fitore të madhe, detyron kundërshtarin që ta dorëzojë meçin

Ylli i Manchester Cityt thotë se mund të detyrohet të pensionohet nga futbolli pas këtij sezoni

Renditen dhjetë gjyqtarët më të mirë në histori të futbollit –  diferencë e vogël mes dy vendeve të para

Renditen dhjetë gjyqtarët më të mirë në histori të futbollit – diferencë e vogël mes dy vendeve të para

“Isha një person tjetër”, Tonali rikthehet të flas për varësinë ndaj lojërave të fatit

Ka luajtur vetëm një minutë, ylli i Bayernit i mërzitur pasi Kompany e 'përjashtoi' nga ekipi

Enzo Maresca bëhet pishman, kthen në ekip lojtarin që fillimisht e kishte përjashtuar