Gjilani dhe Dukagjini luajnë baras në një ndeshje me plot raste

Gjilani ka luajtur baras me rezultat 1-1 ndaj Dukagjinit në kuadër të javës së 27-të në elitën e futbollit kosovar.

Gjilani pati një rast të mirë shënimi në minutën e 14-të kur Dren Feka gaboi në pasim prapa, por Senad Jarovic nuk ia doli ta shfrytëzojë këtë mundësi.

Vendasit arritën që të kalojnë në avantazh në minutën e 15-të me anë të Elton Cales i cili shënoi për 1-0.

Me epërsi minimale të Gjilanit u mbyllën 45 minutat e para të këtij takimi.

Në pjesën e dytë Dukagjini ia doli që të gjejë golin e barazimit me anë të Altin Mërlakut, i cili shënoi në minutën e 52-të për rezultatin 1-1 pas asistimit të Gentrit Salihut.

Deri në fund të dyja ekipet rrezikuan disa herë njëra-tjetrën por që nuk ishte e mjaftueshme që të merrnin tri pikë.

Gjilani tani ka 27 pikë të grumbulluara dhe gjendet në pozitën e tetë në tabelë, ndërsa Dukagjini renditet në pozitën e gjashtë me 35 sosh./Telegrafi/

Miliarderi shpërbleu Kombëtaren e Gjeorgjisë me 10 milionë euro, premtoi një premio të jashtëzakonshëm nëse do të përjashtonin Spanjën

10 momentet më ikonike të Euro 2024 deri më tani, dy nga to janë krijuar nga Shqipëria

Dënime në vlerë prej 171,375 euro shkaku i tifozëve, Kuqezinjtë më të dënuarit në Euro 2024