Drita kthehet te fitoret, shkatërron Llapin

Drita ka shënuar fitore në shtëpi ndaj Llapit me rezultat 4-0 në kuadër të javës së pestë në Albi Mall Superligë.

Vendasit vinin pas një barazim në Ferizaj, ndërsa mysafirët pas humbjes në shtëpi ndaj Prishtinës.

Drita fitoi penallti që në minutën e 10-të me Besnik Krasniqin që ishte i saktë nga pika e bardhë për 1-0.

Pas tij Marko Simonovski kishte një rast të mirë, por gjuajtja e tij u ndal në shtyllë.

Në minutën e 26-të sërish Drita fitoi penallti, dhe sërish Krasniqi ishte i saktë nga pika e bardhë për 2-0.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë, Almir Kryeziu shënoi për 3-0, pasi paraprakisht kishte qëlluar shtyllën disa minuta më herët.

Edhe pjesën e dytë Drita e nisi me të njëjtin ritëm, duke i dhënë vulë fitores.

Zhvillohej minuta e 54-të, kur Krasniqi gjen në zonë Simonovskin i cili shënon për 4-0.

Deri në fund nuk kishte më gola edhe pse rastet nuk munguan.

Drita pas kësaj fitoreje ka 8 pikë, ndërsa Llapi ka tri më pak. /Telegrafi/

Liverpool u mundua ta transferojë një emër të madh këtë verë që do të shkaktonte ‘tërmet’ ne Angli

Mbappe jep një përgjigje interesante kur pyetet për Ronaldon pas dy golave ndaj Betisit

Shtohen problemet për Real Madridin, lëndohen dy yjet e skuadrës

Rezultatet dhe renditja pas javës së katërt në Superligën e Kosovës

Superliga
Roy Keane parashikon në cilën pozitë do të përfundojë Man Utd pas humbjes ndaj Liverpoolit

Osimhen në bisedime për transferimin befasues pasi u përjashtua nga ekipi i Napolit