Ballkani triumfon në udhëtim te Malisheva

Ballkani ka marrë fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te Malisheva me rezultat 2-4.

Kampioni në fuqi i Kosovës u duk se kreu punën në pjesën e parë, kur shkuan në pushim me tre gola epërsi 0-3.

Albion Rrahmani realizoi në minutën e 28-të për 0-1, derisa Arbër Pira devijoi gjuajtjen e Rrahmanit duke shënuar autogol për 0-2 në minutën e 35-të.

Tetë minuta më vonë Rrahmani shënoi golin e dytë personal dhe ngriti epërsinë e kampionit në fuqi në 0-3.

Mesfushori Ilir Mustafa ngushtoi epërsinë e vendasve kur realizoi nga penalltia në minutën e 69-të, derisa Drilon Hazrolloj shënoi pesë minuta më vonë për 2-3.

Por shpresat e vendasve për një rezultat pozitiv i shuajti Veton Tusha kur realizoi në minutën e 81-të për 2-4.

Me këtë fitore Ballkani rikthehet në vendin e parë me 41 pikë, tre më shumë se Drita që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndeshjen e ardhshme Ballkani pret Drenicën në shtëpi, derisa Malisheva udhëton drejt Gjilanit për tu përballur me skuadrën e Zekirija Ramadanit. /Telegrafi/

Super gol i Edon Zhegrovës përballë PSG-së

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
Nga lavdërimet që mori nga Lineker te foto e festës me Icardin: Si ishte bërë hit në rrjetet sociale para disa vitesh Almazbekov, transferimi më i Llapit

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

"Është e mundur që ky të jetë sezoni im i fundit në Liverpool" - Salah jep sinjale largimi

Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë: Drenica dhe Vëllaznimi në formë, Prishtina e Re fiton derbin