Lamine Yamal shënon golin e parë sezonal me Barcelonën – kaloi bukur Williamsin dhe gjen rrjetën me një devijimi

Barcelona shënoi fillimisht për epërsinë prej 1-0 ndaj Athletic Bilbaos, falë  golit të parë të sezonit të Lamine Yamal, por baskët barazuan pastaj në 1-1 me Oihan Sancet.

Pas paraqitjeve të mira në Euro 2024, Lamine Yamal, u kthye te goli në ndeshjen e sotme në minutën e 24-të.

Asnjëra palë nuk krijoi shumë në fazat fillestare të ndeshjes, me Nico Williams që tentoi ta pengonte, por që nuk arriti.

Yamal gjuajti bukur nga distanca dhe pastaj u ndihmua edhe nga një devijim për të shënuar për 1-0.

Por nuk vonoi shumë dhe Athletic Bilbao fitoi penallti, pasi Pau Cubarsi ndali Alex Berenguer në zonë dhe vetëm pas rishikimit të VAR u vendos për penallti.

Oihan Sancet ishte e saktë dhe shënoi për 1-1 nga pika e bardhë.

Edhe pas gjashtë minutave shtesë nuk kishte më gola dhe skuadrat shkuan në pushim me barazim. /Telegrafi/

Ten Hag fajëson tre lojtarë të Man United për humbjen nga Brightoni

Pa shumë zhurmë, kush janë tetë lojtarët e talentuar që Perez i ka larguar nga Real Madridi

Flick tregon se kur Olmo mund të luajë ndeshjen e parë si lojtar i Barcelonës

Transferimet e fundit të afati kalimtar veror – klubet po punojnë për të mbyllur goditjet e fundit

Juventus i frikshëm në afatin kalimtar - pasi siguroi dy sulmues, do të tentojë të mbyllë marrëveshjet me Koopmeiners dhe Sancho

Hansi Flick tregon se çfarë i tha Nico Williamsit pas ndeshjes mes Barcelonës dhe Athletic Bilbaos