Publikohet pamja e parë nga maska me të cilën Mbappe do të luajë ndeshjen e ardhshme në Euro 2024

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka dhënë një përditësim mbi gjendjen fizike të Kylian Mbappes përpara ndeshjes kundër Holandës në Euro 2024, mes imazhit të parë të maskës së sulmuesit.

Mbappe pësoi një thyerje të hundës në fitoren 1-0 të Francës ndaj Austrisë pasi u përplas me shpatullën e mbrojtësit kundërshtar Kevin Danso.

Sulmuesi nuk mundi ta përfundonte ndeshjen dhe që atëherë është konfirmuar se ai do të duhet të mbajë një maskë për pjesën e mbetur të pjesëmarrjes së tij në turne. Ai gjithashtu do të duhet t’i nënshtrohet një operacioni pasi të përfundojë Euro 2024.

Ka pasur raportime të ndryshme për disponueshmërinë e Mbappes, megjithatë, për përballjen e së premtes kundër Holandës.

Por Deschamps dha një përditësim të madh në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes.

Mbappe rikthehet në stërvitje te Franca - gjendja e tij befason të gjithë
Lexo po ashtu Mbappe rikthehet në stërvitje te Franca - gjendja e tij befason të gjithë

Trajneri i Francës tha: “Mund të konfirmoj se Kylian Mbappe po ndihet më mirë dhe gjithçka po evoluon mirë për ta parë atë nesër. Po lëviz në drejtimin e duhur”.

Mbappe ka komentuar vetëm shkurtimisht hundën e tij të thyer në rrjetet sociale, duke u kërkuar me shaka fansave sugjerime për një maskë për të mbajtur pjesën e mbetur të Euro 2024. /Telegrafi/

Zbulohet se çfarë tha Jude Bellingham kur shënoi golin me gërshërë për Anglinë

Zbulohet se kush është personi i maskuar që u largua nga çatia e Sigal Iduna Park nga forcat speciale

"Menduam ta zëvendësonim Bellinghamin" - përzgjedhësi i Anglisë flet për lojtarin kryesor

Skena kaotike në një duel boksi: Luftëtari grushton gjyqtarin, por i kthehet me të njëjtën monedhë

Ylli i Leverkusenit refuzon të nënshkruajë kontratën e re, i thotë klubit se dëshiron të transferohet te Bayern Munichu