LAJMI I FUNDIT:

Euro 2024

368 Artikuj

Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Përfaqësueset
Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Kosova bie për dy pozita në renditjen e FIFA-s, Shqipëria ngritet për tri vende

Përfaqësuesja e Kosovës
Mediumi rumun tregon se si arriti federata e tyre të merrte dënim aq të butë pas skandalit në ndeshjen ndaj Kosovës

Mediumi rumun tregon se si arriti federata e tyre të merrte dënim aq të butë pas skandalit në ndeshjen ndaj Kosovës

Përfaqësueset
“Jam i lumtur që po e ‘pushtojmë’ UEFA-n”, reagimi i Jasir Asanit pasi goli i tij u votua si më i miri

“Jam i lumtur që po e ‘pushtojmë’ UEFA-n”, reagimi i Jasir Asanit pasi goli i tij u votua si më i miri

Kombëtarja e Shqipërisë
Goli i Jasir Asanit zgjidhet më i miri i javës nga UEFA

Goli i Jasir Asanit zgjidhet më i miri i javës nga UEFA

Kombëtarja e Shqipërisë
Fidan Aliti rrëfehet për mediat zvicerane për skandalin në Rumani: Kosova është shtet i pavarur

Fidan Aliti rrëfehet për mediat zvicerane për skandalin në Rumani: Kosova është shtet i pavarur

Përfaqësuesja e Kosovës
UEFA zyrtarisht hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë – pesë akuza për rumunët, përfshirë racizmi

UEFA zyrtarisht hap procedurë disiplinore ndaj Rumanisë – pesë akuza për rumunët, përfshirë racizmi

Përfaqësuesja e Kosovës
“Pyetni mikun tuaj Fabrizio Romanon” – përgjigja e Thomas Mullerin kur u pyet për përzgjedhësin e ri të Gjermanisë

“Pyetni mikun tuaj Fabrizio Romanon” – përgjigja e Thomas Mullerin kur u pyet për përzgjedhësin e ri të Gjermanisë

Përfaqësueset
Julian Nagelsmann, mbetet kandidat kryesor për të marrë drejtimin e Gjermanisë

Julian Nagelsmann, mbetet kandidat kryesor për të marrë drejtimin e Gjermanisë

Përfaqësueset
Mediumi rumun: UEFA hap hetimet ndaj Rumanisë pas skandalit në ndeshje me Kosovën – gjashtë akuza, përfshirë edhe racizmin

Mediumi rumun: UEFA hap hetimet ndaj Rumanisë pas skandalit në ndeshje me Kosovën – gjashtë akuza, përfshirë edhe racizmin

Përfaqësuesja e Kosovës
Aro Muric: Gjithmonë kënaqësi të luash për Kosovën, do t’ua shpaguajmë besimin

Aro Muric: Gjithmonë kënaqësi të luash për Kosovën, do t’ua shpaguajmë besimin

Përfaqësuesja e Kosovës
Edon Zhegrova reagon përsëri pas disfatës nga Rumania

Edon Zhegrova reagon përsëri pas disfatës nga Rumania

Përfaqësuesja e Kosovës
Amir Rrahmani vjen me një postim prekës pas kritikave të fundit pas humbjes së Kosovës

Amir Rrahmani vjen me një postim prekës pas kritikave të fundit pas humbjes së Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
“Baneri na shpëtoi, nuk do t’i mposhtnim as po të luanim dy javë”, ish-kreu i Ligës Rumune u jep meritat tifozëve

“Baneri na shpëtoi, nuk do t’i mposhtnim as po të luanim dy javë”, ish-kreu i Ligës Rumune u jep meritat tifozëve

Përfaqësuesja e Kosovës
“Na lejuan policia, kjo ndeshje nuk është dashur të bëhet”, video që zbulon se shteti rumun ishte i përfshirë në pankartën kundër Kosovës

“Na lejuan policia, kjo ndeshje nuk është dashur të bëhet”, video që zbulon se shteti rumun ishte i përfshirë në pankartën kundër Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës
Berat Gjimshiti, lideri i heshtur që po e udhëheq Shqipërinë drejt evropianit: Jemi grup i bashkuar, sakrifikojmë të gjithë për njëri-tjetrin

Berat Gjimshiti, lideri i heshtur që po e udhëheq Shqipërinë drejt evropianit: Jemi grup i bashkuar, sakrifikojmë të gjithë për njëri-tjetrin

Romak Zeqiri
Polonia shkarkon trajnerin Fernando Santos pas humbjes nga Shqipëria

Polonia shkarkon trajnerin Fernando Santos pas humbjes nga Shqipëria

Përfaqësueset
A ishte ky momenti për të cilin u ankua Edon Zhegrova pas ndeshjes me Rumaninë – Gliha e tërhoqi ashpër për dore

A ishte ky momenti për të cilin u ankua Edon Zhegrova pas ndeshjes me Rumaninë – Gliha e tërhoqi ashpër për dore

Përfaqësuesja e Kosovës
Deklarata dhe postimi Vojvodës pas ndeshjes me Rumaninë bën jehonë edhe në mediat italiane

Deklarata dhe postimi Vojvodës pas ndeshjes me Rumaninë bën jehonë edhe në mediat italiane

Përfaqësuesja e Kosovës
Nga humbja ndaj Rumanisë, te shkaktarët dhe kritikat – Agim Ademi vjen me një reagim të gjatë

Nga humbja ndaj Rumanisë, te shkaktarët dhe kritikat – Agim Ademi vjen me një reagim të gjatë

Përfaqësuesja e Kosovës
Mundo Deportivo: Rumania mund ta humbë me rezultat zyrtar ndeshjen me Kosovën

Mundo Deportivo: Rumania mund ta humbë me rezultat zyrtar ndeshjen me Kosovën

Përfaqësuesja e Kosovës
Federata rumune dënon sjelljen e huliganëve të tyre: Politika nuk ka vend në sport

Federata rumune dënon sjelljen e huliganëve të tyre: Politika nuk ka vend në sport

Ndërkombëtare
Përzgjedhësi i Rumanisë, Iordanescu: Ta humbasësh kualifikimin në tavolinë është turp

Përzgjedhësi i Rumanisë, Iordanescu: Ta humbasësh kualifikimin në tavolinë është turp

Përfaqësuesja e Kosovës
Zhegrova: Duhet të ndryshojnë disa gjëra, le të flas kapiteni

Zhegrova: Duhet të ndryshojnë disa gjëra, le të flas kapiteni

Përfaqësuesja e Kosovës