Portugalia shkon për gjithçka ose asgjë ndaj Çekisë – formacionet zyrtare

Portugalia dhe Republika e Çekisë përballen në kuadër të Grupit F në Euro 2024.

Kjo është ndeshja e parë për të dyja kombëtaret në këtë Evropian, me çka edhe përfundon rrethi i parë i fazës së grupeve.

Ndeshja që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në stadiumin Red Bull Arena (Leipzig).

Portugalia e Cristiano Ronaldos është favorite për këtë takim dhe do të synojë të nisë rrugëtimin me fitore.

Në anën tjetër, Çekia di të jetë arrë e fortë për çdo kundërshtar të përmasave të mëdha dhe do synojnë të marrin së paku një pikë.

Formacionet zyrtare:

Portugalia: Diogo Costa, Ruben Dias, Pepe, Nuno Mendes, Dalot, Bruno Fernandes, Vitinha, Cancelo, Bernardo Silva, Rafael Leao, Ronaldo.

Çekia: Stanek; Holes, Hranac, Krejcí; Coufal, Soucek, Provod, Sulc, Doudera; Kuchta, Schick. /Telegrafi/

Ndërhyrja e ashpër që i bëri Riberys dhe shkëmbimi i fanellave me francezin - Armend Dallku zbulon edhe një porosi të Ibrahimovicit drejt Debatik Currit

Kombëtarja e Shqipërisë
PSG përgatit një ofertë rekord botëror për transferimin e Lamine Yamal

Morën vendime të gabuara, dy gjyqtarë largohen nga Euro 2024

Formacioni më i vlefshëm me lojtarët që nuk kanë luajtur ende asnjë minutë në Euro 2024

Shtatë lojtarë janë jashtë projektit i Thiago Mottas te Juventusi

Armando Broja, Rey Manaj apo Mirlind Daku, cili është sulmuesi më i mirë i Shqipërisë sipas Armend Dallkut?