Feronikeli ’74 fiton sfidën e pesë golave ndaj Dukagjinit

Feronikeli 74’ ka shënuar fitore me rezultat 3-2 ndaj Dukagjinit në kuadër të javës së 34-të në Superligën e Kosovës.

Fillimi i ndeshjes ishte i qetë me të dyja ekipet që prisnin ndonjë gabim të njëra-tjetrës për të sulmuar portën.

Vendasit morën epërsinë në minutën e 28-të me anë të Agron Bruqit që realizoi për rezultatin 1-0.

Mysafirët reaguan shpejt duke barazuar rezultatin vetëm tre minuta më vonë përmes Redon Sylës (31’) që shënoi për 1-1.

Feronikeli 74’ riktheu përsëri epërsinë këtë herë me anë të një autogoli të shënuar nga Besir Iseni në minutën e 35-të që shënoi në portën e vet për rezultatin 2-1.

Me të filluar pjesa e dytë Dukagjini shënoi në minutën e 50-të për të barazuar shifrat në 2-2 me anë të Amsal Krasniqit.

Golin e fitores për Feronikelin 74’ e shënoi Robert Rrahmani i cili gjeti rrjetën në minutën e 69-të për rezultatin 3-2./Telegrafi/

"Isha absolutisht i vdekur" - fjalët e Jude Bellingham pas ndeshjes me Sllovninë shqetësojnë fansat anglez

"Largojë nga formacioni Bellinghamin dhe Kanen" - Southgates i kërkohet që të fillojë pa dy yjet kryesorë

Zidane i gjen Real Madridit pasuesin e Nachos - një mbrojtës për shumë vite

Shkruhet historia: Ndodhi në Euro 2024 ajo që nuk kishte ndodhur kurrë në asnjë Kampionat Evropian

Pse Kylian Mbappe është i pakënaqur me maskën e personalizuar të fytyrës që po e mban në Euro 2024?

Kampioni i Malit të Zi, Deçiqi, hoqi yllin e kuq nga stema dhe ndërroi ngjyrat, shtohet emri shqiptar