Thomas Muller pozon me fanellën e sulmuesit shqiptar Brajan Gruda që luan te Mainz

Talenti me origjinë shqiptare, Brajan Gruda është duke kaluar një moment të mirë me ekipin e Mainz në Bundesliga, ku sot edhe ndaj Bayern Munich tregoi aftësitë e tij.

Forma e 19-vjeçarit i ka rënë në sy edhe sulmuesit të Bayern Munich, Thomas Muller, i cili pas ndeshjes me Mainz, ku bavarezët fituan me rezultatin 3-1 mori fanellën e talentit shqiptar, Gruda.

Në një postim në rrjetet sociale, Muller ka publikuar foto me fanellën e Grudës, ndërsa i thotë sulmuesit të ri që të vazhdojë punën.

Brajan Gruda gjen golin e parë me fanellën e Mainz në Bundeslinga
Lexo po ashtu Brajan Gruda gjen golin e parë me fanellën e Mainz në Bundeslinga

“Faleminderit Bryan Gruda për fanellën tënde, vazhdo të punosh shumë miku im. Një fitore e rëndësishme për ne pas pushimit ndërkombëtar. Asnjëherë e lehtë në Mainz”, ka shkruar Thomas Muller që ka pozuar me fanellën e tij.

Gruda ishte asistues te goli i vetëm i shënuar të Mainz nga Anthony Caci.

Sulmuesi anësor është pjesë e Gjermanisë U21, ndërsa para disa javës ishte në Kosovë ku luajti ndaj Dardanëve U21. /Telegrafi/

Organizatorët japin detaje, zbulohet kush e goditi me shishe në kokë Novak Djokovicin

Tenis

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Haaland thyen heshtjen dhe flet për përplasjen me Pep Guardiolën

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

PSG po kërkon portier, në listë edhe ylli kosovar që po shkëlqen me pritjet e tij

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit