Feronikeli ’74 dhe Prishtina luajnë baras në Drenas

photo by: @Shpend Ahmeti

Feronikeli ’74 dhe Prishtina kanë luajtur baras në kuadër të xhiros së 10-të 0-0.

Ka qenë një pjesë e parë me dy skuadrat që më shumë luanin në mes të fushës dhe me shumë kujdes.

Vendasit gjetën golin në minutën e 37-të, por goli i realizuar nga Bruqi u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Kësisoj 45 minutat e para të kësaj sfide përfunduan ashtu siç filluan me rezultat të pastër 0-0.

Edhe në pjesën e dytë dy skuadrat krijuan disa raste shënimi, ku Prishtina rrezikoi me Hysenin e Blesen, derisa vendasit me Rrahmanin, por pa sukses.

Deri në fund gola nuk pati dhe dy skuadrat u ndanë baras duke marrë nga një pikë.

Për Prishtinën është barazimi i katërt radhazi dhe zë vendin e katërt në tabelë me 13 pikë, derisa Feronieli ’74 mbetet në vendin e shtatë me 11 pikë.

Ndeshjen e ardhshme Prishtina do ta luaj në shtëpi përballë Gjilanit, derisa Feronikeli ’74 pret kampionin në fuqi Ballkanin. /Telegrafi/

Trajnerët italianë po dominojnë në Euro 2024 - shkolla e tyre është arsyeja se pse

Ndeshja u ndërprere katër herë për shkak të ndërhyrjes së tifozëve - Ronaldo ia plotësoi dëshirën një tifozi të vogël

Sigurimi i shkakton lëndim yllit të Portugalisë duke ndjekur tifozin që hyri në fushë

Robin Hranac, lojtari më pafat deri tani në Euro 2024

E kryer, Bayern Munich bën goditjen e madhe nga Anglia

Spalletti e zuri duke luajtur 'PlayStation', ylli i Italisë largohet nga formacioni startues për ndeshjen me Kroacinë