Milani dominimin ndaj Lazios e kthen në fitore, kalon në pozitën e parë

Milani ka shënuar fitore ndaj Lazios me rezultat 2-0 në kuadër të javës së shtatë të Serie A.

Edhe përkundër rasteve të mira në pjesë e parë, kuqezinjtë nuk arritën të shënonin.

Olivier Giroud dhe Tijjani Reijnders kishin raste të mira në pjesën e parë, por në shënuan.

Në rastin e parë të mirë në pjesën e dytë, në minutën e 60-të, Rafael Leao asiston te Christian Pulisic i cili shënoi për 1-0.

Edhe pas golit, Milani kishte raste të mira me Yunus Musah dhe Pulisic, por që nuk shënuan.

Goli i qetësisë erdhi në minutën e 88-të, kur sërish Leao asistoi, kësaj radhe te Noah Okafor, i cili shënoi për 2-0.

Milani me këtë fitore ngjitet në vendin e parë me 18 pikë, ndërsa Lazio është e 14-të me vetëm 7 pikë. /Telegrafi/

“E pabesueshme”, reagimi i Granit Xhakës pas kalimit në finalen e Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Mourinho zbulon se cili nga ish-lojtarët e tij nuk arriti të përmbushte potencialin e tij dhe të luante për 'skuadrat e mëdha'

UEFA “zbuloi” një foto të vjetër: Dy shokët do të kenë një sherr të madh në finalen e Ligës së Kampionëve

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit