Llapi – Drenica, formacionet zyrtare të dy rivalëve të vjetër

Llapi dhe Drenica kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Ligën Premier.

Llapjanët janë nikoqir të drenicasve në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin Zahir Pajaziti me fillim nga ora 13:00.

Ekipi i Tahir Batatinës në këtë ndeshje me një formë të mirë me dy fitore dhe një barazim në tri ndeshjet e fundit dhe synon të vazhdojë me fitore për t’u ngjitur në tabelë.

Në anën tjetër, mysafirët janë në formë të tmerrshme me katër humbje radhazi dhe tani është momenti i fundit të rikthehen për të mbajtur shpresa për të mos rënë nga kategoria.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të vazhdojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Llapi: Avdyli; Maliqi, Neto, Krasniqi, Fernando; Stafa, Limani, Rivera; Alidema, Firmino, Progni;

DrenicaGjoka; Lushtaku, Kuka, Veliqi, Hussein; Dervishaj, Thaqi; Yudi, Da Silva, Mëziu; Bintsouka;

/Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Real Madridi shpreh interesim për top yllin e Liverpoolit – nuk bëhet fjalë për Alexander-Arnold

Stërvitja e jashtëzakonshme e Usyk në Spanjë për tu përgatitur për Furyn: 250 raunde me 40 boksierë të ndryshëm

Pasuria marramendëse e Tyson Fury: Sa para fiton boksieri britanik pas çdo lufte?

Pse fituesi i Kupës së Kosovës i intereson edhe Llapit, Dritës dhe Malishevës?

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve