Manchester United bën hap të madh drejt finales në EFL Cup, fiton si mysafir i Nottingham

Manchester United ka shënuar fitore ndaj Nottingham Forest me rezultat 2-0 në kuadër të EFL Cup.

Ndeshja është zhbllokuar në minutën e 6-të pas një solo aksioni të bukur të Marcus Rashford.

Anglezi mori topin në pjesën fushës së skuadrës së tij, pra 60 metra larg portës, kaloi disa lojtarë në krahun e djathtë dhe u fut në zonë për të shënuar për 1-0.

Në minutën e 23-të, Nottingham shënoi me Morgan Gibbs-White, por goli u anulua me VAR për pozitë jashtë loje.

Të dy skuadrat kishin nga dy raste, por që nuk arritën të shënonin gol.

Kur pritej që të mbyllej pjesa e parë në skenë doli Wout Weghorst që shënoi për 2-0 pas një topi të kthyer.

Pjesa e dytë ishte më e dobët, me më pak raste, me Nottinghamin që tentonte të kthehej në lojë.

Në minutën e 60-të ishte afër të shënonte, kur Brennan Johnson gjuajti drejt portës, por nuk qëlloi cakun.

Kjo fitore e afron Manchester Unitedin drejt finales së madh, pasi do të zhvillohet edhe një ndeshje kthyese ndaj Nottingham. /Telegrafi/

“Salah është lojtari më egoist që kam parë ndonjëherë”, legjenda e Liverpoolit godet egjiptianin

Ten Hag zbulon emrin e superyllit që Man Utd nuk arriti ta nënshkruajë në verë

Chelsea po përgatit një ofertë të çmendur për objektivin 17-vjeçar të Barcelonës

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Liga e Evropës
Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe