Drenica merr tre pikë të mëdha në kryeqytet, vendimtar goli i Ermal Veliqit

Drenica është përkujdesur për ta befasuar Prishtinën duke e mposhtur në kryeqytet me rezultat minimal 0-1.

Ndeshja nisi për mrekulli për skuadrën mysafire që vetëm pas dy minutave lojë gjetën golin.

Ishte mbrojtësi i majtë Ermal Veliqi që realizoi për 0-1.

Pas golit të epërsisë, PRishtina krijoi disa raste të mira shënimi në pjesën e parë, por që gola më nuk pati dhe 45 minutat e para u mbyllën me epërsinë e mysafirëve.

Edhe në pjesën e dytë prishtinasit ishin ata që sulmuan më shumë dhe patën raste më të mira shënimi.

Endrit Krasniqi, Mendurim Hoti, e LEotrim Kryeziu kishin raste të mira shënimi, por pa arritur të gjejnë golin falë edhe pritjeve fantastike të portierit të talentuar Gjokaj.

Kësisoj deri në fund Drenica u mbrojt mirë dhe i dha fund serisë prej katër ndeshjeve pa fitore.

Në anën tjetër Prishtina shkon në ndeshjen e katërt pa marrë maksimumin e pikëve.

Me këtë fitore Drenica ngritët në pozitën e gjashtë në tabelë me 20 pikë, derisa Prishtina mbetet në vendin e katërt me 23 sosh.

Ndeshjen e ardhshme Prishtina e zhvillon në udhëtim te Trepça ’89 derisa Drenica pret liderin aktual Dritën. /Telegrafi/

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës