Mallorca i falet Vedat Muriqit ndaj Atletico Madridit, goli i sulmuesit shqiptar vendosi takimin

Mallorca e ka mposhtur Atletico Madridin me rezultat 1-0, në kuadër të javës së 14-të në Liga Liga, ndërsa golin e vetëm në këtë përballje e shënoi Vedat Muriqi.

Ndeshja nisi mirë për vendasit që shënuan që në rastin e parë para portës.

Ishte tashmë i zakonshmi Vedat Muriqi që përfitoi nga një top i kthyer i Jan Oblak që priti gjuajtjen e Jaume Costa, duke gjetur rrjetën për herë të tetë këtë sezon.

Atletico Madridi shënoi në minutën e 21-të, kur Alvaro Morata gjeti rrjetë, por goli u anulua nga VAR për pozitë jashtëloje.

Pjesa e parë nuk solli më raste dhe skuadrat shkuan në pushim.

Deri në fundin e ndeshjes nuk kishte më raste të mira, por në minutat e fundit Atletico ka mundur edhe të marr barazim.

Morata lëshoi rast të mirë nga afër për të shënuar për 1-1, pasi portieri vendas bëri pritje të madhe.

Në minutën e 87-të, Vedat Muriqi doli nga fusha për tu zëvendësuar, ndërsa i gjithë stadiumi u ngrit në këmbë për ta duartrokitur për paraqitjen.

Më këtë fitore Mallorca ngjitet në vendin e dhjetë me 19 pikë, ndërsa Ateletico Madridi ka 24 pikë dhe mban vendin e gjashtë. /Telegrafi/

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Rekordi i zi që Manchester United e ka thyer pas humbjes së thellë ndaj Crystal Palace

Po e kërkon e gjitha Evropa, sensacioni i River Plates ka vendosur të luajë për Real Madridin

Pas 22 vitesh klubi i njohur kthehet në Ligën Premier – fituesit e titullit dhe një trofeu evropian tani janë në elitën e futbollit anglez