Nuk ka fitues në derbi, Drita dhe Ballkani ndajnë pikët

Drita dhe Ballkani kanë luajtur baras 2-2 në kryendeshjen e xhiros së 15-të në Albi Mall Superligë.

Ndeshja nisi më mirë për vendasit të cilët të parët rrezikuan me Marko Simonovskin, por pa sukses.

E në minutën e 12-të gjilanasit fituan penallti, kur pas një goditje nga Ajzeraj, Egzon Sinani luajti me dorë në zonë dhe gjyqtari Dardan Çaka akordoi penallti.

I saktë nga pika e bardhë si gjithmonë ishte Besnik Krasniqi që realizoi për 1-0.

Por gëzimi i vendasve nuk zgjati shumë, pasi në minutën e 23-të Albin Berisha u gjend bukur afër golit dhe dërgoi topin në rrjetë nga afërsia për të barazuar shifrat në 1-1.

Me rezultatin baras 1-1 përfunduan 45 minutat e para të kësaj sfide.

Drita e nisi për mrekulli edhe pjesën e dytë, kur Marko Simonovski shënoi në minutën e 49-të me kokë për 2-1.

Vendasit patën më shumë nga loja dhe krijuan më shumë raste shënimi, por ishin mysafirët që gjetën përsëri golin për të barazuar shifrat në 2-2 me Albion Rrahmanin që realizoi në minutën e 74-të.

Deri në fund më gola nuk pati dhe rezultati ishte baras 2-2.

Drita vazhdon në krye të tabelë me 31 pikë, katër më shumë se Ballkani që ndodhet në vendin e dytë me tre ndeshje më pak të zhvilluara.

Xhiron e ardhshme Drita luan si mysafirë i rivalit lokal Gjilanit, derisa Ballkani pret në Suharekë Llapin. /Telegrafi/

Mbappe thyen heshtjen dhe flet për raportin që ka me Viniciusin në fushë

Liverpooli pritet të rikthehet me një ofertë të dytë në janar për top yllin e La Ligas

Erling Haaland i ka “lodhur” bashkëlojtarët me het-triket e tij, njëri nga ta e ofendoi pas ndeshjes me nënshkrimin e tij

Super gol i Edon Zhegrovës përballë PSG-së

"Unë nuk jam Harry Potter, duhet ta pranoni" - Ten Hag flet pas humbjes poshtëruese ndaj Liverpoolit