Drita merr fitore të vështirë në udhëtim te Dukagjini

Drita ka vazhduar me fitore, derisa ka marrë të tretën radhazi në Albi Superligë.

Lideri aktual i kampionatit tonë ka mposhtur në udhëtim Dukagjinin e Klinës me rezultat minimal 0-1.

Goli i vetëm për gjilanasit erdhi në minutën e gjashtë, kur kapiteni Ardian Limani shënoi.

Mbrojtësi qendror lëshoi një goditje fantastike nga një distancë prej 35 metrave duke dërguar topin në rrjetën e Kenan Haxhihamzës për 0-1.

Ka qenë një ndeshje me shumë raste pas golit të gjilanasve, ku rrezikuan si vendasit ashtu edhe mysafirët.

Megjithatë 45 minutat e para të kësaj sfide u mbyllën me epërsinë e Dritës 0-1.

Vendasit ishin më kërkues në pjesën e dytë, derisa Drita gjithë fokusin e kishte në mbrojtje për ta mbrojtur rezultatin.

Gjithsesi portieri gjilanas, Faton Maloku bëri disa pritje fantastike duke shpëtuar portën e gjilanasve.

Vlen të përmendet se në fund të ndeshjes, mbrojtësi i Dritës, Besnik Krasniqi u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe u përjashtua nga loja.

Deri në fund Drita mbrojti shumë mirë rezultatin dhe arriti fitoren e tretë radhazi, ku mbetet lider me 27 pikë, derisa Dukagjini është në vendin e nëntë me tetë pikë.

Ndeshjen e ardhshme Drita e zhvillon në shtëpi me Prishtinën, derisa Dukagjini luan në udhëtim te Llapi. /Telegrafi/

Hansi Flick e la yllin e Barcelonës në bankë ndaj Alavesit për arsye disiplinore

Barcelona do të tentojë transferimin e yllit të Bayernit të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit

Tifozët e Man United po kërkojnë shitjen e një lojtari pas paraqitjes së dobët ndaj Aston Villës

"Nga kthimi te Kosova, te ëndrra për të luajtur te Barcelona" - Edon Zhgrova flet rreth temave të nxehta