Atletico nuk arrin të fitojë ndaj Club Brugge, belgët kalojnë tutje nga faza e grupeve

Atletico Madridi ka barazuar me Club Brugggen me rezultat 0-0 në kuadër të xhiros së katërt të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Pjesa e parë solli raste nga të dyja palët me mysafirët që rrezikuan fillimisht.

Ferran Jutgla gjuajti në minutën e 10-të, por pa sukses. Pas tij Antoine Griezmann që provoi por Simon Mignolet priti.

Angel Correa lëshoi rast të mirë në mintuën e 20-të, ndërsa goli i Saul Niguez u anulua për pozitë jashtë loje.

Mignolet sërish ishte në krye të detyrës në minutën e 26-të, kur priti goditjen e Griezmann.

Në fund të pjesës së parë u prit një penallti për Bruggen, por gjyqtari e anuloi pasi e akordoi, duke e ndryshuar mendimin nga VAR.

Në pjesën e dytë Atletico Madridi provoi shumë që të fitojë ndeshjen, sidomos në minutat e fundit.

Alvaro Morata dhe Matheu Cunha kishin raste të mira, por portieri në ë dyja rastet ishte në vend.

Brugge me këtë barazim ka dhjetë pikë dhe ka kaluar nga faza e grupeve, pasi Atletico si e dyta është me katër pikë. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit