Augsburgu mposht Bayern Munichun, vendimtar goli i Mërgim Berishës

Augsburg ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 1-0 në kuadër të javës së shtatë në Bundesliga.

Pjesa e parë ishte e zbehtë më të dy skuadrat që kishin vetëm nga një rast të mirë për gol.

Leroy Sane kishte rast në minutën e 17-të, por goditja e tij u prit nga portieri.

Augsburgu u kundërpërgjigj me Maximilian Baueri i cili kishte po ashtu mundësi të mirë, por gjuan dobët me kokë.

Në pjesën e dytë, vendasit ishin më të mirë në start duke e gjetur edhe golin.

Zhvillohej minuta e 59-të, kur Mërgim Berisha nga afër arrin ta tund portën e Manuel Neuer për 1-0.

Bayern Munich u mundua të barazojë me Sanen në minutën e 73-të, por ky i fundit nuk ia arriti të shënojë.

Berisha dhe Elvis Rexhebeçaj luajtën nga 90 minuta në këtë fitore të madhe të skuadrës së tyre.

Bayern Munich pas kësaj humbje bie në pozitën e katërt më vetëm 12 pikë, ndërsa Augsburg është në vendin e 11-të me nëntë pikë. /Telegrafi/

Bernd Leno i bën një premtim të madh tifozëve të Arsenalit para ndeshjes Fulham – Man City

Jurgen Klopp mund të humbasë ceremoninë lamtumirëse në ‘Anfield’ nëse ndodh kjo gjë ndaj Aston Villës

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Për herë të parë në histori të Ligës Premier, gjyqtari i ndeshjes do të mbajë një videokamerë në kokë