Malisheva e fortë për Ferizajn, fiton bindshëm në ‘Liman Gegaj’

Malisheva ka shënuar fitore ndaj Ferizajt në kuadër të javës së tretë të Albi Mall Superligës me rezultat 3-1.

Vendasit para kësaj ndeshje nuk kishin marr pikë dhe fitorja ishte imperativi kryesor, ndërsa ferizajasit vinin nga barazimi pa gola me Prishtinën.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 19-të kur Malisheva fitoi penallti. Nga pika e bardhë ishte i saktë për 1-0.

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, ndërsa në pjesën e dytë kishte më shumë gola.

Me të filluar pjesa e dytë Ferizaj mbetet me dhjetë lojtarë pasi Elbasan Thaqi ndëshkohet me karton të kuq.

Drilon Hazrollaj i ardhur në këtë afat kalimtar e qoi rezultatin në 2-0 në minutën e 72-të.

Dilemën e fituesit e mbylli Bleart Tolaj kur shënoi në minutën e 77-të.

Krejt çka bëri Ferizaj deri në fund ishte një gol i shënuar në kohën shtesë nga Gentrit Halili.

Malisheva pas tri xhiros ka tri pikë, ndërsa Ferizaj mbetet me një pikë. /Telegrafi/

Miliona euro pagë dhe bashkëlojtar me yjet francezë - Mario Mitaj drejt Al Ittihadit

Stadiumi

Stadiumi "Fadil Vokrri" do të jetë i stërmbushur në ndeshjen hapëse të Kosovës ndaj Rumanisë

Mbappe jep një përgjigje interesante kur pyetet për Ronaldon pas dy golave ndaj Betisit

Liverpool u mundua ta transferojë një emër të madh këtë verë që do të shkaktonte ‘tërmet’ ne Angli

Pse Osimhen duhet të nënshkruajë kontratë të re me Napolin përpara se të kalojë te Galatasaray