Drita dhe Gjilani barazojnë në derbin e javës

Drita ka barazuar me Gjilanin me rezultat 0-0 në kuadër të javës së 33-të në BKT Superligën e Kosovës.

Ndeshja ishte e bukur, sidomos në pjesën e parë ku nuk munguan rastet për gol.

Marko Simonovski gjuajti bukur në minutën e 22-të, por Enea Koliçi priti edhe më bukur.

Goli ishte afër edhe në minutën e 30-të, kur goditja e Almir Kryeziut qëlloi transversalen, ndërsa nga topi i kthyer nuk shënoi Albin Krasniqi.

Blerim Krasniqi i Gjilanit kishte rast të mirë në minutën e 35-të, ndërsa pas tij edhje Hamdi Namani, por rrjetat heshtën.

Edhe në pjesën e dytë kishte raste, por golat munguan.

Simovski dhe Progni kishin rastet më të mira në këtë fraksion.

Gjilani mbetet i dyti me 59 pikë, ndërsa Drita e treta me 54 pikë. /Telegrafi/

Guardiola zbulon të preferuarin e tij për Topin e Artë dhe nuk është Vinicius Jr dhe as Bellingham

U transferua në Arabi Saudite në moshën 26-vjeçare, Koeman ia mbyll dyert e kombëtares yllit holandez

Drejtuesit e Man Utd dalin me deklaratë për Ten Hag pas rezultatit katastrofik ndaj Liverpoolit

Matematikani përdor algoritme për të parashikuar se cilat skuadra do të kualifikohen tutje në Ligën e Kampionëve

Osimhen mirëpritet nga mijëra tifozë të Galatasarayt, detaje të marrëveshjes dhe klauzolave