Ndeshja e parë si titullar me Lille, Zhegrova bën asistim

Edon Zhegrova ka vazhduar me paraqitje të mira në elitën e futbollit francez Ligue 1.

Sulmuesi kosovar e ka nisur për herë të parë ndeshjen nga minuta e parë me fanellën e Lille që prej transferimit në janar nga Baselit.

Zhegrova ka asistuar në pjesën e parë, në ndeshjen mes Lille dhe Lens e cila pas 45 minutave po i takon skuadrës mysafire 1-2.

Prishtinasi asistoi për mrekulli në minutën e 45+1 për Xeka i cili shënoi për 1-2.

Në pjesën e parë Zhegrova ishte futbollisti më i dalluar te Lille, duke rrezikuar disa herë portën e mysafirëve. /Telegrafi/

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Formacionet zyrtare: Bayern Munich – Real Madrid: Gjithçka gati për klasiken e futbollit evropian

'Selfie' me Xhakën i kushtoi shtrenjtë tifozit të vogël kosovar, babai i tij i tronditur: Një djalë 10-vjeçar nuk përbën rrezik për askënd

Kimmich shpjegon se si Real Madrid i kalon kundërshtarët e vështirë përkundër se nuk është favorit

Lajm tragjik për Ngannoun: Vdiq djali i tij 15 muajsh