Man City fiton pa vështirësi ndaj Burnleyt dhe rimerr kreun e Ligës Premier

Manchester City ka fituar me rezultat 2-0 në udhëtim te Burnley në kuadër të javës së 30-të në Ligën Premier.

Qytetarët nuk kanë gabuar në ndeshjen e tyre të radhës, pasi kanë marrë fitore në udhëtim te Burnley dhe janë kthyer lider të kampionatit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të mysafirëve, të cilët përveç rasteve të shumta arritën të shënojnë edhe dy gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas vetëm pesë minutave lojë dhe ishte Kevin de Bruyne, i cili shënoi për epërsinë 0-1.

Për golin e dytë u përkujdes mesfushori tjetër, Ilkay Gundogan që shënoi për 0-2 dhe me këtë rezultat ekipet shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, City ishte përsëri skuadër më e mira, por edhe Burnley pati rastet e veta në kërkim të golit.

Megjithatë, asnjëra skuadër nuk arriti të shënojë dhe në fund ndeshja u mbyll me fitoren e Cityt me rezultat 2-0.

Pas kësaj fitore, City e sheh veten përsëri në vendin e parë me 73 pikë apo një më shumë se Liverpooli i dyti, ndërsa Burlney renditet i 19-to me 21 pikë. /Telegrafi/

Një yll tek Bayerni, tjetri tek Barcelona – dy ekipet po përgatiten për një marrëveshje të madhe shkëmbimi

Vetëm 12 minuta lojë, Vedat Muriqi realizon gol ndaj Cadizit

Dalin pamje të reja që tregojnë veprimin që bëri Salah pas përfundimit të ndeshjes

Ish-futbollisti legjendar anglez jep një teori interesante mbi atë që ndodhi mes Salahut dhe Kloppit

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur