Salzburgu e befasoi Bayernin në pjesën e parë

(Foto: Twitter/RB Salzburg)

Red Bull Salzburgu e ka mbyllur me epërsi pjesën e parë ndaj Bayern Munichut (1-0) të ndeshjes së parë të tetës së finales në Ligën e Kampionëve.

Në takimin e zhvilluar në Red Bull Arena të parët rrezikuan mysafirët me anë të Serge Gnabry, por goditja e tij u ndal nga Philipp Kohn.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 21-të me golin e Chukwubuike Adamu, i cili pranoi një asistim nga Brenden Aaronson për të shënuar.

(Foto: Twitter/UEFA Champions League)

Në vijim, Brenden Aaronson pati një mundësi të mirë për nikoqirët, derisa në anën tjetër rrezikoi Leroy Sane.

Në fund të gjysmës së parë pati një situatë të dyshimtë penalltie për Salzburgun, mirëpo pas konsultimit të VAR-it, gjyqtari Michael Oliver konfirmoi se nuk ishte penallti. /Telegrafi/

Njihuni me bukuroshet shqiptare që morën vëmendjen e të gjithëve në Allianz Arena

Tre favoritët e Jose Mourinhos për Euro 2024 - por veçon njërin më shumë

Pep Guardiolas i mungon një ish-lojtar i Man Cityt dhe pendohet për shitjen e tij

Steve McManaman tregon se cili lojtar i Bayernit ishte fajtor për barazimin ndaj Realit