Garë e ashpër për top katër në Serie A, Juventusi barazon në frymën e fundit me Atalantan

Juventusi ka marrë një pikë ndaj Atalantas në kuadër të javës së 25-të në Serie A, pasi ndeshja përfundoi 1-1.

Zonja e Vjetër e filloi mirë takimin, duke luajtur futboll të rrjedhshëm, mirëpo afër zonës ju mungonte konkretizimi.

Në 45 minutat e dytë, vërehej një insistim më i madh i Atalantës për të shënuar gol, mirëpo edhe Biankonerët shpërdoruan shumë raste.

Momenti për golin e parë të takimit erdhi në minutën e 76-të, kur Atalanta fitoi një goditje dënimi.

Nga një asistim i Remo Freuler, Ruslan Malinovsky bëri një goditje perfektë për të mposhtur portierin e Juventusit.

Deri në fund, Juventusi nuk u dorëzua dhe ia doli t’i barazonte shifrat në 1-1 me golin e shënuar nga Danilo (90+2).

Pas javës së 25-të, Juventusi ësht në pozitën e katërt me 46 pikë, ndërsa Atalanta është në të pestin me 44 sosh. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Llogaria zyrtare e Michael Schumacher në rrjetet sociale bën postimin e parë pas 'daljes publike' të tij

Formula 1
Ylli i Francës flet para përballjes me Izraelin edhe për luftën: Nuk është ndeshje si çdo tjetër, më lëndon vrasja masive e civilëve

‘Derby d'Italia’ për transferimin e Daniel Maldinit

Arsenali 'refuzoi' dy lojtarë të mëdhenj nga Barcelona në një marrëveshje të mrekullueshme shkëmbimi gjatë afatit kalimtar të verës

Taulant Xhaka tregon lutjen që i bëri Granitit për mos të udhëtuar drejt Serbisë: Nuk është e lehtë të qëndrosh nën kontroll për 90 minuta

Real Madridi nis ‘luftën’ me Barcelonën duke nisur negociatat për transferimin e Jonathan Tah