Drita fiton me lehtësi ndaj Fushës Kosovës dhe kalon në çerekfinale të Kupës

Drita pa problem të madh ka arritur të fitojë takimin ndaj Fushë Kosovës në kryeqytet 0-5.

Gjilanasit ishin favorit edhe para fillimit të ndeshjes, por kanë fituar më lehtë se që është pritur.

Ardian Cuculi hapi serinë e golave pasi shënoi nga penalltia për 0-1 në minutën e 27-të.

Në fund të pjesës së parë, Drita realizoi edhe dy gola të shpejtë për të shkuar në pushim me qetësi.

Gjilanasit fituan një tjetër penallti të cilën në gol e shëndërroi Arbnor Muja për 0-2 në minutën e 40-të.

Ndërkohë vetëm një minutë më vonë, Marko Simonovski realizoi për 0-3.

Në pjesën e dytë gjilanasit vazhduan me lojë të mirë ku realizuan edhe dy gola të tjerë.

Fillimisht mesfushori Muharrem Jashari shënoi për 0-4 pas asistimit nga Ajzeraj, derisa Muja shënoi golin e dytë personal për 0-5.

Kësisoj Drita në çerekfinale i bashkohet skuadrave si Gjilani, Onix, Ramiz Sadiku dhe Ulpiana. /Telegrafi/

Ekipi më i mirë i sezonit 2023/24 në Bundesliga, Granit Xhaka është ylli në mesin e yjeve të tjerë

Mbappe ‘konfirmon’ transferimin te Real Madridi, bleu vilën e legjendës së Los Blancos

Bayern Munich nuk po gjen trajner të ri, deklarata e fundit e Thomas Tuchel bën ‘lëmsh’ ambientin bavarez

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

"Orari është totalisht i çmendur, kjo që na bëjnë është krim" - Klopp shpërthen ndaj transmetuesve televiziv

Wayne Rooney punësohet aty ku askush nuk e priste, pas shkarkimit nga Birminghami