Messi shënoi një supergol për të hapur llogarinë e golave në Ligue 1

Lionel Messi ka shënuar tashmë golin e tij të parë me Paris Saint-Germain në kampionatin elitar francez, Ligue 1.

Paris Saint-Germain ka fituar me rezultat 3-1 në shtëpi ndaj Nantes në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Ligue 1.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Kylian Mbappe (2’), Dennis Appiah (OG, 82’) dhe Messi (87’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënoi Randal Kolo Muani (77’).

Lexo po ashtu PSG fiton me dhjetë lojtarë ndaj Nantes, Messi gjen më në fund golin e parë në Ligue 1

Për sulmuesin argjentinas, Messi, ky ishte goli i tij i parë këtë sezon në Ligue 1, pasi të tre golat e tij më PSG-në kanë ardhur të gjithë në Ligën e Kampionëve.

Argjentinasi ka shënuar një supergol nga rreth 20 metra dhe goditja e tij ishte thjeshtë brilante dhe me shumë klas.

Më poshtë keni golin e parë të Messit në Ligue 1 nga disa pozita. /Telegrafi/

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Më pak se 200 minuta të luajtura, por tre gola të shënuar – Arda Guler po shkëlqen me Real Madridin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta