PSG fiton me dhjetë lojtarë ndaj Nantes, Messi gjen më në fund golin e parë në Ligue 1

Paris Saint-Germain ka fituar me rezultat 3-1 në shtëpi ndaj Nantes në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të, ndërsa Lionel Messi ka shënuar golin e parë në Ligue 1.

Kryeqytetasit kanë vazhduar marrë fitoren e tretë radhazi në kampionat apo të katërtën nga pesë ndeshjet e fundit, ku kanë edhe një barazim.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të parisienëve, të cilët krijuan më shumë, luajtëm më mirë dhe shënuan edhe një gol.

Goli i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e dytë dhe ishte Kylian Mbappe, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Leandro Paredes.

Në pjesën e dytë, PSG mbeti pa Keylor Navas (65’), i cili u ndëshkua me të kuq, Nantes arriti të barazojë rezultatin, por vendasit shënuan edhe dy gola për ta siguruar fitoren.

Nantes gjeten të parët golin e barazimit në minutën e 77-të me anë të Randal Kolo Muani, i cili shënoi për 1-1, ndërsa Dennis Appiah (82’) shënoi autgol për epërsinë e PSG-së 2-1.

Kur pritej që ndeshje të mbyllej me këtë rezultat, në skenë doli Lionel Messi (87’), i cili shënoi golin e parë këtë sezon në Ligue 1, për të vulosur fitoren me rezultat përfundimtar 3-1.

Pas kësaj fitore, PSG e sheh veten në pozitën e parë me 37 pikë, ndërsa Nantes renditet në vendin e 11-të me 18 pikë.

Në ndeshjen e radhës, parisienët luajnë në udhëtim te St Etienne, ndërsa Nantes udhëton te Lille. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes