Arsenali fiton me shumë spektakël në udhëtim te Leicesteri

Arsenali e ka mposhtur Leicesterin në kuadër të javës së dhjetë në Ligën Premier me rezultat 2-0.

Pas vetëm pesë minutash lojë, Gabriel kaloi në epërsi The Gunners me një asistim nga Bukayo Saka.

Arsenali më pas dyfishoi epërsinë me anë të Emily Smith-Rowe (18’), duke qenë edhe rezultati i fundit të takimit.

Lexo po ashtu Një pasim maestral dhe dy pritje fantastike nga portieri i Arsenalit ndaj Leicesterit

Në 45 minutat e dytë, Leicesteri ishte më kërkues, por që Arsenali mbante mbrojtjen e ngjeshur.

Luke Thomas, Ademola Lookman e Harvey Barnes lëshuan shanset të arta, por edhe që skuadra londineze u shpëtua nga pritjet e Aaron Ramsdales që ishte tejet i disponuar për lojë.

Pas javës së dhjetë, Arsenali është ngjitur në vendin e pestë me 17 pikë, derisa në xhiron e 11-të do të takohen me Watfordin. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari më tha: 'Më falni, bëra një gabim'

Matthijs de Ligt: “Gjyqtari më tha: 'Më falni, bëra një gabim'"

"Lutuni për RS" - çfarë do të thotë mesazhi i Rodrygos nën fanellën e tij

Veprim skandaloz në Bernabeu: Dy topa në fushë, lojtarët e Bayernit konfrontohen me gjyqtarin - Reali tentoi të shënonte gol

Ylli i ndeshjes është Joselu: Real Madrid 2-1 Bayern Munich, notat e lojtarëve