Peja fiton derbin kundër Prizrenit 16

Peja ka fituar ndaj Prizrenit 16 me rezultat 89:82 (26:17, 17:32, 16:13, 30:20), në kuadër të javës së pestë të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll.

Fillimi i ndeshjes ishte i barabartë, por vendasit 2:30 minuta nga fundi i çerekut të parë hynë në një seri të suksesshme, duke përmbyllur këtë pjesë në të mirë të tyre me nëntë pikë epërsi 26:17. Megjithatë, skuadra prizrenase nuk dorëzohet dhe barazon shifrat në 34:34, si dhe kalon në epërsi 36:43, ndërsa pjesa e parë përfundon 43:49.

Perioda e tretë ishte kryesisht e barabartë, me pejanët, që afruan rezultatin, kurse semafori pas 30 minutash tregonte shifrat 59:62.

10 minutat e fundit ishin shumë interesant, por pranë rezultatit 74:74, katër minuta nga fundi, Peja mori lojën në duar dhe ishte më e përqendruar në momentet e fundit, duke triumfuar 89:82. Peja ka katër fitore dhe një humbje, kurse Prizreni 16, tri fitore dhe dy humbje.

Te Peja u dalluan Dardan Berisha me 29 pikë, 5 kërcime e 4 asistime dhe Ilter Erdem me 13 pikë, 6 kërcime dhe 7 asistime, kurse te Prizreni 16 u dalluan Ty Nichols me 34 pikë, 6 kërcime dhe 7 asistime, si dhe Courtney Fells me 15 pikë dhe 10 kërcime. /Gazeta Olle/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero