LAJMI I FUNDIT:
KB Peja

KB Peja

725 Artikuj

Peja rikthehet me fitore pas pushimit dy javor duke mposhtur me rezultat bindës Vëllaznimin

Peja rikthehet me fitore pas pushimit dy javor duke mposhtur me rezultat bindës Vëllaznimin

Basketboll
Rikthehet Superliga, ndeshje interesante në Gjakovë dhe Prizren

Rikthehet Superliga, ndeshje interesante në Gjakovë dhe Prizren

Super Liga
Mes tensioneve, ankesave dhe ndërprerjeve, Peja fiton ndaj Prishtinës në Ligën Ballkanike

Mes tensioneve, ankesave dhe ndërprerjeve, Peja fiton ndaj Prishtinës në Ligën Ballkanike

Basketboll
Ujë Rugove, sponsor krenar i Kupës së Kosovës në basketboll

Ujë Rugove, sponsor krenar i Kupës së Kosovës në basketboll

Basketboll
Bashkimi tronditë Pejën, e eliminon nga Kupa e Kosovës

Bashkimi tronditë Pejën, e eliminon nga Kupa e Kosovës

Basketboll
Xhiro e 21-të zhvillohet në tre ditë, sprova para Kupës së Kosovës

Xhiro e 21-të zhvillohet në tre ditë, sprova para Kupës së Kosovës

Super Liga
Dhjetë klubet sportive me më së shumti të hyra nga sponsorizimi në vitin 2023

Dhjetë klubet sportive me më së shumti të hyra nga sponsorizimi në vitin 2023

Shkumbin Pireva
Thomas shkëlqen në derbi dhe shpallet MVP

Thomas shkëlqen në derbi dhe shpallet MVP

Super Liga
Peja triumfon në derbin dramatik ndaj Prishtinës

Peja triumfon në derbin dramatik ndaj Prishtinës

Super Liga
Super ndeshje në xhiron e 20-të, derbi në kryeqytet

Super ndeshje në xhiron e 20-të, derbi në kryeqytet

Super Liga
Rikthim i madh për Pejën, merr fitoren e dytë radhazi në Ligën Ballkanike

Rikthim i madh për Pejën, merr fitoren e dytë radhazi në Ligën Ballkanike

Basketboll
Vazhdon shkëlqimi i KB Pejës në Ligën Ballkanike, mposht edhe Plevlan

Vazhdon shkëlqimi i KB Pejës në Ligën Ballkanike, mposht edhe Plevlan

Basketboll
Peja pa probleme ndaj Istogut

Peja pa probleme ndaj Istogut

Super Liga
Ndeshje interesante në xhiron e 19-të, kryendeshja zhvillohet në kryeqytet

Ndeshje interesante në xhiron e 19-të, kryendeshja zhvillohet në kryeqytet

Super Liga
Trepça dhe Peja me sulmin më të mirë në ligë

Trepça dhe Peja me sulmin më të mirë në ligë

Super Liga
Peja fiton derbin në Suharekë ndaj Golden Eagle Yllit

Peja fiton derbin në Suharekë ndaj Golden Eagle Yllit

Basketboll
Trepça fiton bindshëm duelin ndaj Pejës në “Karagaçi”

Trepça fiton bindshëm duelin ndaj Pejës në “Karagaçi”

Basketboll
Peja triumfon në Prizren

Peja triumfon në Prizren

Basketboll
Xhiro e 16-të me super derbi, vëmendja në Mitrovicë

Xhiro e 16-të me super derbi, vëmendja në Mitrovicë

Super Liga
KB Peja dhe Devolli Corporation arrijnë marrëveshje sponsorizimi

KB Peja dhe Devolli Corporation arrijnë marrëveshje sponsorizimi

Super Liga
Peja e përfundon vitin 2023 me fitore

Peja e përfundon vitin 2023 me fitore

Super Liga
Përfundon afati kalimtar në basketboll, të gjitha lëvizjet e ekipeve

Përfundon afati kalimtar në basketboll, të gjitha lëvizjet e ekipeve

Super Liga
Zyrtare: KB Peja transferon francezin, Sadio Doucoure

Zyrtare: KB Peja transferon francezin, Sadio Doucoure

Basketboll
Peja e fiton derbin ndaj Bashkimit në Prizren

Peja e fiton derbin ndaj Bashkimit në Prizren

Basketboll