LAJMI I FUNDIT:

FBK

996 Artikuj

FBK ka filluar me implementimin e projektit “PROMISE”

FBK ka filluar me implementimin e projektit “PROMISE”

Super Liga
Grumbullohet Kosova U-18 në basketboll

Grumbullohet Kosova U-18 në basketboll

Basketboll
FBK angazhon edhe pesë trajnerë, kompletohet shtabi teknik i Përfaqësueses së Kosovës

FBK angazhon edhe pesë trajnerë, kompletohet shtabi teknik i Përfaqësueses së Kosovës

Super Liga
Zyrtare: Rami Hadar trajner i Kosovës në basketboll

Zyrtare: Rami Hadar trajner i Kosovës në basketboll

Super Liga
Arben Fetahu, zgjidhet anëtar i Bordit të FIBA Evropës

Arben Fetahu, zgjidhet anëtar i Bordit të FIBA Evropës

Basketboll
FBK njofton se të hënën prezantohet përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll

FBK njofton se të hënën prezantohet përzgjedhësi i ri i Kosovës në basketboll

Basketboll
Titulli vendoset në ‘Minatori’, nesër ndeshja vendimtare mes Trepçës dhe Pejës

Titulli vendoset në ‘Minatori’, nesër ndeshja vendimtare mes Trepçës dhe Pejës

Super Liga
Astera Tuhina, model para vajzave të Kosovës

Astera Tuhina, model para vajzave të Kosovës

Super Liga
Në mesjavë grumbullohet Kosova U16

Në mesjavë grumbullohet Kosova U16

Super Liga
KBF Prishtina është kampione te U16

KBF Prishtina është kampione te U16

Super Liga
Peja pret Trepçën në sfidën e dytë finale

Peja pret Trepçën në sfidën e dytë finale

Super Liga
Grumbullimi i Kosovës U-20 në basketboll

Grumbullimi i Kosovës U-20 në basketboll

Basketboll
Dueli i parë – Trepça apo Peja

Dueli i parë – Trepça apo Peja

Super Liga
Grumbullimi i skuadrës U-20 të Kosovës në basketboll

Grumbullimi i skuadrës U-20 të Kosovës në basketboll

Basketboll
Orari i finaleve të “Play-off”-it mes Trepçës dhe Pejës

Orari i finaleve të “Play-off”-it mes Trepçës dhe Pejës

Super Liga
Hapet edicioni i 19-të i panairit ndërkombëtar të turizmit dhe sportit

Hapet edicioni i 19-të i panairit ndërkombëtar të turizmit dhe sportit

Sport
Kosova mëson kundërshtarët për parakualifikuesit për Eurobasket

Kosova mëson kundërshtarët për parakualifikuesit për Eurobasket

Super Liga
Veteranët e Kosovës me tri fitore e një humbje në turneun në Maqedoni të Veriut

Veteranët e Kosovës me tri fitore e një humbje në turneun në Maqedoni të Veriut

Super Liga
Flet kryetari i FBK-së, Arben Fetahu pas ankesa të klubeve për kurdisje

Flet kryetari i FBK-së, Arben Fetahu pas ankesa të klubeve për kurdisje

Basketboll
Edhe Peja hedh dyshime mbi kurdisjet e ndeshjeve

Edhe Peja hedh dyshime mbi kurdisjet e ndeshjeve

Super Liga
Reagon Trepça pas akuzave të Prishtinës: Jemi të pastër, insistojmë të zbardhen të gjitha pretendimet

Reagon Trepça pas akuzave të Prishtinës: Jemi të pastër, insistojmë të zbardhen të gjitha pretendimet

Super Liga
Prishtina akuzon se ndeshja ndaj Trepçës u tentua të manipulohej për fitoren e mysafirëve

Prishtina akuzon se ndeshja ndaj Trepçës u tentua të manipulohej për fitoren e mysafirëve

Super Liga
Bashkimi dhe Prishtina në kërkim të epërsisë në ‘play-off’ në konkurrencën e femrave

Bashkimi dhe Prishtina në kërkim të epërsisë në ‘play-off’ në konkurrencën e femrave

Basketboll
Pesëshja dhe MVP i xhiros së fundit në Superligën e Kosovës në basketboll

Pesëshja dhe MVP i xhiros së fundit në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga